Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Do tretice štatisticky, do tretice v zápase...

Sportnet|Publikované 4. nov 2002 o 23:00

Čaňa - Keď sme pred zápasom Čaňa - Prešov (3:1) rozprávali s ofenzívnym záložníkom Čane Ľubomírom Maďarikom o tom, že proti Prešovčanom mu to

strelecky ide, podotkol, že by bol rád, ak by gólovo prispel i teraz. Stalo sa. V 87. minúte si narazil loptu s kapitánom domácich Ľubomírom Puhákom, kombinácia dvoch Ľubomírov skončila presunom Maďarika do lepšej pozície, nájdením si vhodnej parkety a gólom do siete Ferenca. Bolo 3:1 a Ľubomír Maďarik za prešovskou bránou radostne vyzliekal žltý dres. "Tak, ako som hovoril," začal po zápase spokojný strelec. "Proti Prešovu sa mi asi strelecky darí. Mal som pritom šancu i v prvom polčase, žiaľ, nevyužil som ju. Potom bola jedna strela, do tretice to už vyšlo."

Do tretice to teda Ľubomírovi Maďarikovi vyšlo v tomto zápase, do tretice mu to vyšlo i proti samotným Prešovčanom.

V sezóne 2000/ 2001 hrala Čaňa s Prešovom v Slovenskom pohári, v riadnom hracom čase skončilo stretnutie remízou 2:2, na penalty vyhrala 5:4 a postúpila Čaňa. Pred začiatkom tohto druholigového ročníka sa Čaňa stretla s Prešovom v príprave, vyhrala 2:0. V pohárovom zápase skóroval Maďarik z penalty, potom bol úspešný i v penaltovom rozstrele. A proti Prešovčanom skóroval i v príprave.

Ako vnímal 87. minútu víkendového zápasu samotný strelec? O podobné uvoľnenie po narazení si lopty sa, ako sme si všimli, viackrát pokúsil už predtým. "Áno, tam sa mi to ešte nepodarilo. Tak som to skúsil kombinačne. Bola tam dobrá prihrávka od Ľuba Puháka, už len bolo treba umiestniť strelu. Dal som mu to pod nohy, takže bol bez šance," vydýchaval Maďarik.

Diváci v Čani videli určite zaujímavý zápas, navyše, s pre nich pekným výskledkom. "Bol to veľmi ťažký zápas. Ako som už pred ním hovoril, Prešov je hlavne vonku nebezpečným mužstvom. Tam mu to asi vyhovuje, má typy brejkových hráčov, dobre, že sme to zvládli. Pripravovali sme sa tak, ako na každého súpera. Každý zápas v druhej lige je ťažký, takže ináč sa ani nedá. Vedeli sme, že Prešov je kvalitný a že derby je stále nevyspytateľné."

Čaňa má zatiaľ na konte 20 bodov, čo je celkom slušné číslo. Do Nitry sa hádam bude dať cestovať pokojnejšie. "Bolo by dobré, keby sme aj zvonku niečo doniesli. Doma sme stratili body s Ličartovcami a Topoľčanmi, bolo by naozaj dobré, keby sme sa vedeli dostať na plusové body."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.