Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Do tretice najlepší Daniel Valo, Tóthovej premiéra

Sportnet|Publikované 17. dec 2003 o 00:00

Michalovce - Po ročnej prestávke sa v Michalovciach opäť stretli hádzanári, nie však v dresoch ale v elegantnom oblečení, pretože v hoteli Družba sa

uskutočnilo vyhlásenie najlepších hádzanárov a hádzanárok za rok 2003, ako aj talentov roka. Tak ako každoročne, aj teraz odborníci určili aj najlepšiu sedmičku mužov a žien, no tentoraz to bolo podľa postov.

Najlepším hádzanárom sa podobne ako v predchádzajúcich dvoch ročníkoch stal Daniel Valo 24-ročný ľavoruký kanonier švajčiarskeho celku BSV Bern Muri. "Nemal som žiadneho favorita, pretože som sa držal hesla zíde z očí zíde z mysli, ale nestalo sa. Som rád, že tí ktorí zostavovali túto anketu si na mňa spomenuli a dali mi najviac hlasov. Z doterajších troch ocenení je pre mňa toto najcennejšie," povedal trojnásobný víťaz ankety o hádzanára roka M. Valo. V Michalovciach sa mu podarilo vyrovnať rekord Richarda Štochla, ktorý v tejto ankete triumfoval v rokoch 1998 - 2000. V kategórii žien po prvý raz vystúpila na pomyselný trón najlepšej hráčky Alžbeta Tóthová momentálne obliekajúca dres michalovskej Iuventy. Talentom roka v mužskej kategórii sa stal Martin Stráňovský z Nových Zámkov a v kategórii žien Martina Školková zo Slávie Partizánske. V sedmičke najlepších hádzanárov má trojnásobné zastúpenie prešovský Tatran, keď medzi najlepších sa dostal krídelník Radoslav Antl, ľavá spojka Rastislav Tabačko a stredná spojka Peter Kukučka.

Najlepšia sedmička, muži - brankár: Michal Meluš (N. Zámky) - ľavé krídlo: Radoslav Antl, ľavá spojka: Rastislav Tabačko, stredná spojka: Peter Kukučka (všetci ŠK Farmakol Tatran Prešov), pivot: Tomáš Mažár (Trnava), pravá spojka: Daniel Valo (Bern Muri/Švajč.), pravé krídlo: Tomáš Stráňovský (Trnava).

Talent roku 2003: Martin Stráňovský (18 r., krídelník, N. Zámky)

Najlepšia sedmička, ženy - brankárka: Lívia Némethová-Kodayová - ľavé krídlo: Dagmar Stuparičová, ľavá

spojka: Andrea Šalatová (všetky Šaľa), stredná

spojka: Alžbeta Tóthová (Iuventa Michalovce), pivot: Jana Caltíková, pravá spojka: Zuzana Hrabovská (obe Šaľa), pravé krídlo: Katarína Mravíková (Ferencváros Budapešť)

Talent roku 2003: Martina Školková (18 r., spojka, Partizánske)

Súvisiace články