Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Do štartu rely zostáva päť dní

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 22:00

Košice - Tohtoročný itinerár slovenského šampionátu automobilových súťaži rely mal poriadne trhliny, viacero podujatí bolo zrušených, čo nepridalo na

dôveryhodnosti tejto disciplíny. Napriek viacerým problémom sa však tento ročník blíži k svojmu záveru. Bodku za ne príliš lákavou sezónou dá podujatie v našom regióne, ktoré je rozdelené na dva samostatné podujatia, aby bol zachovaný daný počet podujatí a mohli sa vyhlásiť víťazi jednotlivých tried.

Metropola východu a jej okolie žije od začiatku tohto týždňa záverečnými prípravami ako aj príchodom jednotlivých posádok, ktoré vo štvrtok a v piatok absolvujú obhliadku trate. Srdcom 32. Rally Košice sa od piatku do nedele stanú priestory Tempus Bavaria na Rastislavovej ulici, kde bude štart aj cieľ celej súťaže. Do jej ostrého štartu chýbajú už doslova iba hodiny a napätie v organizačnom tíme členov Autoklubu Košice iste narastá. Aj keď tieto preteky pripravuje skúsený tím usporiadateľov, predsa len počiatočné napätie opadne po štarte prvej posádky. Na jednej z najstarších slovenských súťaží bude o body do seriálu majstrovstiev Slovenska bojovať takmer 50 posádok. "Môžem povedať, že v tejto fáze prípravy sa doťahujú už iba detaily, aby sa mohla počas víkendu samotná súťaž uskutočniť bez problémov. Dokončili sme tlač itinerárov, bulletinov a rovnako aj plagátov. Domnievam sa, že všetko mama nachystané už tak, že súťaž môžeme odštartovať aj už zajtra," hovorí s úsmevom riaditeľ pretekov Peter Szczeczina. V tomto roku sa košická súťaž uskutoční v netradičnom neskoršom termíne, ktorý bol takto volený zámerne, lebo košická rely mala byť zároveň posledným podujatím maďarského šampionátu. Žiaľ, plány košických organizátorov sa nepodarilo naplniť a prilákať do metropoly východu opäť najlepších jazdcov z Maďarska. "Domnievam sa, že jesenný termín našej súťaži môže lepšie vyhovovať, lebo aj s ochranármi sme sa dokázali bez problémov dohodli. Každoročne sa snažíme našu súťaž niečím zatraktívniť, ale nedá sa to robiť pravidelne. Nemôže meniť trať podľa svojho želania, lebo sme limitovaný možnosťami ktoré máme. Jedna vec je športové hľadisko trate, druhá bezpečnostné, tretia možnosť použitia z hľadiska ochrany životného prostredia atď. V danom regióne je zmena použitých tratí podmienená značnými finančnými prostriedkami a preto v tomto smere podstatné zmeny nie sú možné. Pre tento rok sme pripravili zmenu v kompaktnosti súťaže a to tak, že sme všetky činnosti .od administratívneho preberania, servisnú činnosť, štart súťaže, uzavreté parkovisko a riaditeľstvo súťaže sústredili do jedného miesta Tempus Autoland v Košiciach na Rastislavovej ulici 110. Touto zmenou sme vytvorili dobré podmienky pre divákov na jednom mieste môžu vidieť súťažné autá a jazdcov pri rôznych činnostiach. Aj posádky a doprovodne teamy budú mať všetko na jednom mieste. Verím, že sa táto zmena osvedčí. Čo sa týka maďarských posádok, tak oveľa viac ich tu jazdilo keď naše podujatie bolu súčasťou ich šampionátu. Náš fanúšik však nebude ochudobnení ani v tomto roku a vieme, že máme z tejto krajiny prihlásené kvalitné posádky, ktoré budú určite súťažiť o popredné umiestnenia," povedal Peter Szczeczina.

Počas 32. Rally Košice budú pretekári bojovať o body do seriálu majstrovstiev Slovenska, ako aj FIA CEZ Trophy. Štart sobotňajších pretekov je o 9.00 h v priestoroch Tempusu na Rastislavovej a cieľ 19.00 na rovnakom mieste. V nedeľu je štart o 8.00 h a prvú posádku v cieli očakávajú organizátori o 14.00 hod.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.