Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Do Španielska až tri lietadlá fanúšikov!

Sportnet|Publikované 25. okt 2005 o 22:00

V súvislosti s leteckou dopravou na úvodný barážový zápas o postup na MS 2006 proti Španielsku v Madride (12. novembra) pripravuje Slovenský

futbalový zväz pre svojich priaznivcov tri lietadlá.

"Slovenská reprezentácia odletí na tento úvodný barážový zápas vo štvrtok 10. novembra a vrátime sa následne v nedeľu 13. novembra po zápase," povedal Dušan Tittel, generálny sekretár SFZ. "Španielska strana potvrdila, že výkop úvodného zápasu v Madride bude o 22.00. Je to pre nás neskoro, ale bohužiaľ, my nemáme možnosť ovplyvniť výkop tohto zápasu," reagoval na tradičný večerný výkop na Pyrenejskom polostrove Tittel, ktorý verí, že Slovákom pomôže aj madridský hotel po úspešných slovanských predchodcoch: "Pravdepodobne budeme bývať v rovnakom hoteli, kde bývala reprezentácia Srbska a Čiernej hory počas kvalifikačného zápasu o postup na MS 2006 v Španielsku. Veríme, že nám prinesie také šťastie ako Srbom, ktorí v Madride remizovali 1:1."

V súvislosti so zápasom na štadióne Atletika Madrid sa teoreticky pripravujú až tri letecké mosty. Počet členov slovenskej futbalovej výpravy by sa tak mohlo zastaviť až na čísle 450. "V tejto chvíli oficiálne pripravuje dve lietadlá do Španielska," povedal zástupca spoločnosti Šport Progres Boris Šimonič. "V prvom lietadle poletí mužstvo plus priaznivci. Tento zájazd potrvá od štvrtka 10. novembra do nedele 13. novembra s tým, že v Madride sa bude späť tri noci. Cena tohto zájazdu by sa mala pohybovať okolo 27 900 Sk, pričom táto cena zahrňuje letiskové poplatky, ubytovanie plus transfery v rámci Madridu, avšak nezahŕňa cenu vstupenky. Druhé lietadlo do Španielska poletí v piatok 11. novembra. Pričom dvojdenný zájazd zahŕňa jedno prespanie a účasť na barážovom stretnutí, pričom po zápase nasleduje návrat domov. Tento zájazd stojí 19 900 Sk, pričom cena opäť zahŕňa transfery, letenky a ubytovanie. V súčasnosti zvažujeme podľa prejaveného záujmu ešte aj letecký zájazd v deň stretnutia a to tak, že by lietadlo odcestovalo v sobotu ráno. Podľa doterajšieho ohlasu sa zrealizuje asi aj to tretie lietadlo, ktorého cena by sa pohybovala okolo 15 000 korún."

SFZ dostalo na zápas v Madride k dispozícii 5 percent vstupeniek z kapacity štadióne Vicente Calderóna (55 000), čo predstavuje približne 2 700 vstupeniek. O priamy prenos zo Španielska majú záujem aj tri slovenské televízne spoločnosti. Vedenie SFZ sa už usilovne zaoberá aj otázkou organizácie domáceho stretnutia s "Espaňou". Na Tehelnom poli bude k dispozícii 29 567 miest. Ceny vstupeniek, ktoré sa začnú fyzicky predávať od 4. novembra, sa pohybujú od 500 do 1500 Sk a exkluzívna business trieda stojí 3570 sk. "Domáci barážový zápas na Slovensku sa uskutoční 16. novembra, pričom výkop tohto zápasu bude o 20.15. Chceme pripraviť krásny zápas a verím, že po prvom zápase bude odveta sviatkom pre celé Slovensko," uzavrel Tittel.

foto do čísla: logo 2006

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.