Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Do Sobraniec sa asi vráti tretia liga. V hre je fúzia s Veľkými Revištiami

Futbalisti Veľkých Revíšť sa možno v zime presťahujú do neďalekých Sobraniec. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 11. dec 2019 o 23:00

Najbližšie týždne ukážu, či z projektu niečo bude, tvrdí Hudák.

VEĽKÉ REVIŠTIA. Klub z najmenšej dedinky na treťoligovej mape TJ Veľké Revištia má za sebou najhoršiu polsezónu od postupu v roku 2012. Zemplínčania dosiahli počas celej jesene iba dve víťazstvá a s chudobnými šiestimi bodmi prezimujú na poslednej priečke tabuľky.

Mužstvo pritom nezačalo sezónu vôbec zle, po troch odohraných dueloch malo na konte dva triumfy, avšak od 4. augusta, kedy vyhralo v Giraltovciach, zaznamenalo 14 prehier v rade, ktoré ho zákonite odsunuli na dno pelotónu.

Obraz hráčskych možností v regióne

Okrem spomínanej výhry v Giraltovciach celok od Sobraniec zabodoval už len s Plavnicou. V ostatných pätnástich súbojoch ťahal za kratší koniec.

„Je to obraz konkurencie hráčov a možností v našom regióne. Lepšiu kvalitu sme v lete nezohnali a mužstvo nemalo na to, aby mohlo dosahovať lepšie výsledky. Doplácali sme aj na absencie skúsených hráčov ako Dargaj a Krochta či iných. Nezabodovali sme v zápasoch, ktoré sme mali zvládnuť, preto stojíme v tabuľke tak, ako stojíme,“ zhrnul jeseň manažér klubu Zdeno Hudák.

Veľké Revištia pred sezónou rátali s tým, že budú farmou Michaloviec, avšak s prvoligistom sa napokon na spolupráci nedohodli, čo im urobilo poriadny škrt cez rozpočet.

„Boli sme sklamaní z ich rozhodnutia. Ako môžeme vidieť, farma veľmi nefunguje ani v Trebišove, čo má aj svoju logiku, pretože Slavoj hrá o záchranu a Michalovce si nemohli dovoliť permanentne k nim posielať piatich hráčov. Ja tvrdím, že pre chlapcov z MFK Zemplín by bola tretia liga ideálna.“

Na ťahu sú Sobrančania

Je celkom možné, že najvyššia regionálna súťaž sa od nového roku vo Veľkých Revištiach už hrať nebude a novembrový súboj s Krompachmi bol posledným treťoligovým na ich útulnom štadióne.

„Ponúkli sme možnosť vziať si túto súťaž v našom mene Sobranciam. Uvidíme, ako sa k tomu primátor mesta Pavol Džurina postaví, či bude chcieť hrať tretiu ligu alebo nie. Najbližšie týždne ukážu, či z toho niečo bude,“ prezradil nám horúcu novinku Hudák a vzápätí pridal aj bližšie informácie.

„So Sobrančanmi sme už mali dve stretnutia, ktoré naznačili možnosti spolupráce, ale sú tam aj veci, ktoré sa ešte musia vyriešiť. Mojou víziou je, aby sa v tomto regióne vytvoril jeden silný spoločný projekt. Myslím si, že je to výborná myšlienka, ktorá by bola jednoznačne na prospech futbalu v sobranskom regióne.“

Partnerovi by podal pomocnú ruku

Ako sme sa ďalej dozvedeli, v prípade, ak by oba kluby našli spoločnú reč, v okresnom meste by fungoval mužský tím a vo Veľkých Revištiach by našli zázemie mládežníci.

„Verím, že sa dohodneme a vytvoríme jeden silný celok v regióne. Sobranciam by som pomohol materiálne, finančne aj manažérsky,“ uviedol Hudák.

Sobrance boli v minulosti stabilným treťoligovým účastníkom a naposledy v tejto súťaži pôsobili ešte v sezóne 2009/10. Ani im ostatná jeseň nevyšla a vo štvrtej lige Juh im v tabuľke patrí až 13. priečka.

A čo bude s TJ Veľké Revištia vtedy, keď k fúzii s MFK nakoniec nedôjde?

„V súčasnej situácii, kedy niet hráčov, je zachraňovať tretiu ligu ilúzia. Museli by sme mužstvo posilniť aspoň o šiestich kvalitných hráčov, avšak tých by sme na trhu ťažko zohnali a v zahraničí ich hľadať nemienime. Uvidíme, čo prinesie čas,“ dodal dlhoročný futbalový funkcionár.

Primátor Sobraniec sa fúzii nebráni

V súvislosti s možnou spoluprácou nás zaujímal aj pohľad druhej strany. Sobranský primátor Pavol Džurina prezradil, že fúzii s Veľkými Revištiami by sa nebránil.

„Bol by som veľmi rád, keby sa po rokoch vrátila tretia liga do nášho mesta. S pánom Hudákom som sa už na túto tému rozprával. Má to svoje výhody aj nevýhody. Potrebujem zistiť, aký názor na to majú aj ostatní členovia klubu. O týchto veciach nemôžem rozhodovať iba ja sám. Najprv to musíme prerokovať v našom Mestskom futbalovom klube. Na 18. decembra máme naplánovanú členskú schôdzu MFK za účasti všetkých čelných predstaviteľov klubu aj trénerov a potom sa rozhodneme, či pôjdeme do tejto fúzie,“ vyjadril sa prvý muž mesta Sobrance.

Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.