Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Do Siene slávy NHL pribudnú ďalší hráči

TASR|10. jún 2004 o 10:21

Toronto 10. júna (TASR) - Osemnásťčlenný výbor Siene slávy zámorskej hokejovej súťaže NHL v stredu rozhodol, že jej novými členmi budú bývalí obrancovia ...

Toronto 10. júna (TASR) - Osemnásťčlenný výbor Siene slávy zámorskej hokejovej súťaže NHL v stredu rozhodol, že jej novými členmi budú bývalí obrancovia Ray Bourque, Paul Coffey, Larry Murphy a skúsený funkcionár Cliff Fletcher. Oficiálne ich do Siene slávy prijmú na slávnostnom ceremoniáli 8. novembra v Toronte.

"Je to najväčšia pocta pre hokejistu. Informovali ma o tom telefonicky a celý som sa triasol," uviedol 43-ročný Ray Bourque, ktorý v NHL strelil 410 gólov a na 1169 prihral, čím sa stal najproduktívnejším obrancom v histórii súťaže. Za Boston Bruins odohral 22 sezón a na záver kariéry získal s Coloradom Avalanche Stanleyho pohár. Podobné pocity ako Bourque prežíval aj štvornásobný víťaz Stanleyho pohára a druhý najproduktívnejší obranca NHL Paul Coffey, ktorý počas kariéry strelil 396 gólov a zaznamenal 1135 asistencií. "Keď mi to oznámili, naozaj ma to dojalo. Bolo to emotívne," prezradil Coffey, ktorý hrával za Edmonton, Pittsburgh, Hartford, Philadelphiu, Chicago, Carolinu a Boston.

Štyridsaťtriročný Larry Murphy sa tešil zo zisku Stanleyho pohára dvakrát v drese Pittsburghu a dvakrát aj s Detroitom. Okrem toho hrával aj za Washington, Minnesotu a Toronto. S 1216 kanadskými bodmi je piatym najproduktívnejším obrancom NHL.

Cliff Fletcher bol generálnym manažérom Calgary Flames v roku 1989, keď tento kanadský tím vyhral Stanleyho pohár.

Súvisiace články