Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Do septembrového finále Rusky a Španielky - súhrn

SITA|Publikované 27. apr 2008 o 18:09

MOSKVA 27. apríla (SITA) - Obhajkyne trofeje tenistky Ruska a Španielky si vybojoval účasť vo finále Pohára federácie 2008. Rusky si v domácom prostredí v Moskve poradili s Američankami 3:2, keď už po ...

MOSKVA 27. apríla (SITA) - Obhajkyne trofeje tenistky Ruska a Španielky si vybojoval účasť vo finále Pohára federácie 2008. Rusky si v domácom prostredí v Moskve poradili s Američankami 3:2, keď už po dvojhrách viedli nezvratne 3:0. Španielky si pripísali na konto prekvapujúco hladký triumf v Číne 4:1, keď rovnako už po troch dvojhrách bolo v Pekingu o víťazkách rozhodnuté.

Vo finále, ktoré sa bude hrať v dňoch 13. - 14. septembra, budú mať avizovanú výhodu domáceho prostredia Španielky. Pre tenistky Ruska to bude štvrté fedcupové finále v posledných piatich rokoch, pričom predchádzajúce tri boli pre kapitána Šamila Tarpiščeva a jeho zverenky víťazné. Španielske hráčky sa predstavia vo finále po šiestich rokoch. Na konte majú zatiaľ päť titulov z tejto najprestížnejšej súťaže ženských reprezentačných tímov. V roku 2002 v Maspalomase na Kanárskych ostrovoch podľahli v pamätnom finále Slovensku 1:3.

Semifinále Pohára federácie 2008 - súhrn

RUSKO - USA 3:2 - konečný stav

(Moskva, Malá športová aréna Lužniki, antuka v hale, kapacita 6480 divákov)

Sobota:

Anna Čakvetadzeová - Vania Kingová 6:4, 7:5

Svetlana Kuznecovová - Ahsha Rollová 6:2, 6:1

Nedeľa:

Vera Zvonarevová - Vania Kingová 4:6, 6:3, 6:2

Jelena Vesninová - Ahsha Rollová 3:6, 4:6

Svetlana Kuznecovová, Jelena Vesninová - Liezel Huberová, Vania Kingová 6:7 (3), 4:6

ČÍNA - ŠPANIELSKO 1:4 - konečný stav

(Peking, International Tennis Center, tvrdý povrch Rebound Ace v hale, kapacita 3000 divákov)

Sobota:

Šuai Peng - Carla Suárezová-Navarrová 3:6, 6:7 (4)

Jie Ženg - Nuria Llagosterová-Vivesová 3:6, 4:6

Nedeľa:

Šuai Peng - Nuria Llagosterová-Vivesová 4:6, 4:6

Jie Ženg - Carla Suárezová-Navarrová 7:6 (5), 6:3

Šuai Peng, Tian-tian Sun - Nuria Llagosterová-Vivesová, María-José Martínezová-Sánchezová 2:6, 1:6