Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Do rožňavského futbalu prichádza nové vedenie

Zmena. Nový štatutár I. Slavkay spolu s trénerom B. Kuzmom. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 11. mar 2014 o 00:00

V SP MFK Rožňava sa pred začiatkom odvetnej časti mení vedenie. Podrobnosti budú známe až o pár dní.

Nateraz je jasné, že P. Džačára nahradil na poste štatutárneho zástupcu I. Slavkay.

ROŽŇAVA. Už počas ostatných týždňov sa v kuloároch hovorilo o zmenách vo vedení rožňavského klubu, no objavovali sa často protichodné informácie. S blížiacim sa začiatkom odvetnej časti sa situácia začína vyjasňovať.

„V klube vzniká nové vedenie. Medzi 15. až 20. marcom by mala byť celá konštelácia výboru hotová, rozdelené kompetencie, zodpovednosť za jednotlivé kategórie,“ uviedol Igor Slavkay, ktorý je novým štatutárnym zástupcom klubu a bude tiež asi na pozícii viceprezidenta SP MFK Rožňava. Chod klubu riadi výkonný výbor, post prezidenta nie je obsadený. „Hľadáme ho. Vzhľadom na to, že je rozpracovaných viacero variantov generálneho sponzora a práve tento post by sme mu chceli prenechať,“ doplnil ďalšie informácie I. Slavkay.

Doterajší štatutárny zástupca P. Džačár zostane trénovať mužstvo mladších žiakov, ktorým sa už dlhší čas venuje. Pri jeho rozhodovaní o odchode z vedenia klubu rozhodovalo viacero faktorov. „Bolo to kvôli pracovnej zaneprázdnenosti. Tréningy žiakov máme trikrát do týždňa, v sobotu zápas, rodina, práca. Na riadenie klubu už nezostával čas,“ uviedol Peter Džačár. Na poste štatutára pôsobil tri sezóny a už na začiatku aktuálnej uvažoval o odchode. „Len nebolo komu odovzdať žezlo,“ podotkol P. Džačár. No teraz je tu nové vedenie. „Treba zmeny, aby futbal v Rožňave napredoval ďalej,“ poznamenal P. Džačár. Dodáva, že ak bude treba, rád novému vedeniu pomôže. „Mám rád futbal, v Rožňave som odohral veľa rokov a rožňavský futbal mi nie je ľahostajný,“ pokračoval P. Džačár.

Pri pohľade na jesennú časť ho mrzia doma stratené body, no teší sa z tých, čo mužstvo získalo vonku. „To v Rožňave asi ešte nikdy nebolo, aby sme na jeseň získalo toľko bodov z ihrísk súperov. Verím chlapcom, že zostanú na mieste, ktoré im zaručí štvrtú ligu v blížiacej sa reorganizácii. Aj keď si myslím, že Rožňave by viac svedčila tretia liga. No to je hlavne otázka peňazí,“ uviedol P. Džačár.

Čo by poradil novému vedeniu? „Byť trpezlivý. Dôležité je to, že po dlhých rokoch má Rožňava mužstvo zložené prevažne z odchovancov. Je to dobré, že základňa je naša. Je to mladý kolektív s niekoľkými skúsenými hráčmi. Verím, že poctivý tréning a spomínaná trpezlivosť prinesú svoje ovocie,“ uzavrel P. Džačár.

Súvisiace články