Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Do Raslavíc mieri výkvet športových osobností

Hokejista v akcii. V. Lukáč (vľavo) skúša obísť M. Jakubíka. (Autor: mija)
Sportnet|Publikované 27. jún 2013 o 22:00

Na turnaji internacionálov sa zajtra predstavia hráči majstrov Európy 1976 z Belehradu, vedení Karolom Dobiášom, ale aj bývalí reprezentační hokejisti.

Raslavice, obec medzi Prešovom a Bardejovom, ožijú zajtra futbalom. A veru nie hociakým. Na turnaji internacionálov sa zajtra predstavia hráči majstrov Európy 1976 z Belehradu, vedení Karolom Dobiášom, ale aj bývalí reprezentační hokejisti, napríklad majstri sveta Igor Liba a Vinco Lukáč. Tiež súčasný reprezentant, osemnásobný najlepší hádzanár Slovenska, patriaci k svetovej brankárskej špičke Rišo Štochl, niekdajší futbaloví československí reprezentanti Berci Juraško, Jaro Timko, Paľo Gostič. V tíme internacionálov Tatrana by nemal chýbať napríklad Rudo Pavlovič.

PREŠOV. Futbalový sviatok na štadióne v Raslaviciach organizuje Združenie futbalových internacionálov (ZFI) Tatran Prešov.

Súčasťou zajtrajšieho podujatia, ktoré oficiálne otvoria úvodným zápasom o 15. hodine, bude aj sprievodný program, rôzne atrakcie pre deti a dospelých. Tie si návštevníci budú môcť užívať už od pravého poludnia.

Prídu aj hokejoví a hádzanárski majstri

V areáli futbalového štadióna uvidia diváci atraktívne tímy. Okrem spomenutých futbalových majstrov Európy, hokejových majstrov sveta alebo špičkových hádzanárov aj známe legendy a športové osobnosti pochádzajúce z východu republiky.

„Karol Dobiáš privedie do Raslavíc mužstvo pod hlavičkou Výberu Českej republiky,“ avizuje šéf organizačného výboru a prezident ZFI Tatran Prešov Marián Prusák.

„Budú v ňom hráči Štambacher, Siegel, P. Kostelník, Prokeš, Valent, Kuka, Pešice, P. Herda a ďalší. Na poslednú chvíľu účasť prisľúbil aj strieborný z MS 1962 v Čile J. Štibrányi, autor pamätného gólu československých futbalistov do brány slávnych Španielov. Keďže niektorí hokejisti (Štrbák, Janus, Mihálik) sa nám ospravedlnili, situáciu sme riešili tak, že sme ku hokejistom priradili významných hádzanárov a bývalých futbalových reprezentantov. Tí budú hrať pod hlavičkou Výberu športových osobností východu. Prídu Igor Liba, Vinco Lukáč, Milan Staš, René Pucher, Marek Zagrapan, Tomáš Troliga, z hádzanárov Richard Štochl, Radoslav Antl, Roman Lamač, z bývalých futbalových reprezentantov Bartolomej Juraško, Pavol Gostič, Jaroslav Timko. Tretím turnajovým tímom bude Výber futbalových internacionálov Michaloviec, štvrtým ZFI Tatran Prešov s Rudolfom Pavlovičom, Štefanom Pállom, Štefanom a Stanislavom Vargom, Ľudovítom Štefanom, Viliamom Ľuberdom, Vladimírom Gombárom, Jozefom Taláškom, Jozefom Daňkom, Mariánom Prusákom.“

Lákadlom športové esá i bohatá tombola

Turnajové stretnutia sa budú hrať 2 x 25 minút. Prvé, Tatran Prešov – Výber Česka, začne o 15. hodine, o 16. h nastúpia Výber osobností východu –Michalovce, o 17. h Michalovce – Výber Česka, o 18. h Prešov – Výber osobností východu.

„Nepôjde o klasický turnaj, skôr o futbalovú exhibíciu, ktorou chceme predovšetkým baviť divákov a nie sa naháňať za výsledkami,“ vraví Marián Prusák a do pozornosti dáva lákavú tombolu.

„V nej máme pripravených päťdesiat hodnotných vecných cien. Napríklad dres Pavla Demitru, Stanislava Vargu, Martina Jakubka, dres Tatrana Prešov, hádzanárskych majstrov Slovenska, dres 1. FC Tatran, dresy hokejistov Slovenska. Žrebovať ceny začneme po skončení štvrtého exhibičného futbalového zápasu. Ani tým však program v areáli futbalového štadióna v Raslaviciach neskončí. Voľná zábava s ľudovou hudbou bude pokračovať po dvadsiatej hodine.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.