Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Do prípravy vysokoškolákov vstúpili zápočty i maródka

Sportnet|Publikované 5. dec 2002 o 23:00

Prešov - Ešte tri kolá ostávajú odohrať extraligovým volejbalistom v tomto kalendárnom roku. Dnes a zajtra sú na programe duely 10. kola, v ktorých

sa tímy z východu Slovenska predstavia na Považí.

Hráči VK PU Prešov dnes nastúpia na pôde nováčika v Novom Meste nad Váhom. Domáca Flaga v poslednom kole senzačne zvíťazila na pôde vicemajstra v Dubovej a hoci je v tabuľke posledná, zdá sa, že sa v extraligovej spoločnosti už vcelku adaptovala. Aj to je varovný signál pre vysokoškolákov, ktorí v ostatnom kole síce vcelku nečakane, po dobrom výkone, vyhrali v Bratislave, ale deň predtým prehrali na pôde predposledného Zvolena... "Musíme rátať s tým, že doma hrá každý o niečo lepšie, a tak rýchle zabudnime na to, že sme v prvom vzájomnom zápase s Novým Mestom u nás hladko vyhrali," zamýšľal sa tréner VK PU Richard Vlkolinský. "Platí to aj o nováčikovi, ten dokázal vyhrať v Dubovej, čo asi nebude náhoda a doma proti nám môže nastúpiť s tým, že favoritom nie je. Myslím, že chlapci by si mali uvedomiť reálnu silu a svoje schopnosti, nenastupovať na zápas s tým, že všetko pôjde ľahko, na druhej strane, vyvarovať sa zbytočnej nervozity. Rozobral som si individuálne s jednotlivými hráčmi isté situácie, aby sa neopakoval minulý týždeň, keď sme prehrali po slabom výkone vo Zvolene. V každom prípade by sme chceli jeden z dvoch nastávajúcich zápasov vyhrať a schodnejšie to asi bude v Novom Meste."

Prešovský tréner predznamenal, že zajtrajší druhý duel kola v Púchove bude z pohľadu dosiahnutia možného úspechu veľmi ťažký. "Karta sa oproti piatkovému zápasu obráti, tentokrát budeme my tým mužstvom, ktoré nemá čo stratiť. Púchov v stredu vyhral veľmi ťažký zápas v európskom pohári, otočil takmer stratený duel a podľa všetkého sú naladení aj naďalej na pohárovú nôtu. To, že budú hrať proti nám tretí zápas v priebehu štyroch dní môže a nemusí zanechať následky. Avšak práve Matador má asi jediný v extralige káder dvanástich hráčov, ktorí sú kedykoľvek schopní nastúpiť plnohodnotne na ihrisko."

Inak, vysokoškoláci sa v posledných týždňoch stretávajú s prozaickými problémami, ktoré ich stabilne sprevádzajú v tomto čase. "Ako sa blížia zápočty a skúšky, na tréningoch to nie je podľa mojich predstáv, či už s účasťou, alebo koncentráciou na to, čo majú robiť. Okrem školských povinností nás trápi aj maródka, ktorá sa najviac podpísala na Martinovi Sopkovi. Ten je na antibiotikách a uvidíme, v akom stave bude pred zápasmi," dodal prešovský kormidelník.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.