Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Do Prešova zamieri tisícpäťsto hádzanárov

Sportnet|Publikované 12. dec 2008 o 23:00

Po veľkom podujatí mladých futbalových nádejí Fragaria Cup, ktorého sa zúčastňujú tisícky hráčov z celého sveta, zapúšťa v Prešove korene aj turnaj

hádzanárskych nádejí. Aj tento organizuje prešovský 4 Sport v spolupráci s Občianskym združením Po Regio Prešov a hádzanárskym Tatranom Prešov.

PREŠOV. V týchto dňoch vrcholia prípravy na tretí ročník medzinárodného hádzanárskeho turnaja chlapcov a dievčat narodených v rokoch 1994 až 1996. V kategóriách U 13, U 14, U 15, A 13, A 15 bude v prešovských halách zápoliť 95 družstiev z deviatich európskych krajín - Česka, Poľska, Maďarska, Litvy, Srbska, Chorvátska, Slovinska, Rumunska a Slovenska.

Festival nádejí

Hádzanársky festival nádejí Kempa 4 Sport Cup 2009 otvoria prvú januárovú nedeľu budúceho roka v prešovskej Mestskej hale. Ďalšie zápasy počas turnajových dní odohrajú okrem toho v športových halách Prešovskej univerzity, na Nábrežnej, ZŠ Sibírska a SOU elektrotechnickom. Ako nás z organizačného štábu podujatia informoval Marek Gernát, minuloročné prvenstvá budú obhajovať v troch vekových kategóriách mladí hádzanári Tatrana Prešov, v kategórii dievčat účasť potvrdil ŽRK Celje Celjske Mesnine zo Slovinska. Výborné referencie z predošlých dvoch ročníkov prilákali na prešovský turnaj ďalšie kluby. Zo Slovinska okrem obhajcov príde aj HC Celje Pivovarna Lasko, zo Srbska RK Radničky Kragujevac a HC Kolubara Lazarevac, z Poľska KS Vive Kielce, MKS Palac Mlodziezy Tarnow, z Rumunska Extrem Baia Mare, z Chorvátska RK Virovitica, z Česka HC Baník OKD Karviná, z Litvy HC Gaivineta - Saule, z Maďarska Nyírsuli Bem Eagles Nyíregyháza, zo Slovenska 1.MHK Košice, MŠK Hant Považská Bystrica, ŠKP Bratislava, Iuventa Michalovce, HK Štart Trenčín a Tatran Prešov.

Ocenia kolektívy i jednotlivcov

V Prešove sa začiatkom budúceho roka zíde asi 1500 hádzanárskych nádejí. Vo všetkých vekových kategóriách organizátori Kempa 4 Sport Cupu 2009 ocenia prvé tri najúspešnejšie kolektívy. Vyhlásia All stars team, ocenia najlepších hráčov, strelcov a brankárov v jednotlivých kategóriách pohármi aj hodnotnými vecnými odmenami.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.