Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Do Prešova prichádza tréner spoza rieky Moravy

Sportnet|Publikované 17. okt 2005 o 22:00

Prešov Už viac než mesiac čakajú hokejisti HK Lietajúce kone Prešov na domáce víťazstvo v prvej hokejovej lige. Po víťazstve 4:2 nad Levicami, ešte

v 5. kole (16. septembra), sa nebodovali pred vlastným obecenstvom v nasledujúcich štyroch súbojoch - Piešťany 2:3, Banská Bystrica 1:2, Humenné 3:5, Spišská Nová Ves 4:5. Do očí hneď "udrie" skutočnosť, že išlo o tesné prehry, s Humenným inkasovali Prešovčania piaty gól niekoľko sekúnd pred koncom pri power play. Ich posledné vystúpenie na vlastnom ľade, so Spišskou Novou Vsou, prinieslo zaujímavý hokej a množstvo nie menej zaujímavých štatistických údajov. Žiaľ s tými sa Šarišania pochváliť nemôžu... Dostať gól už v 48. sekunde, obrazne povedané znamená, že niekto bol na začiatku stretnutia myšlienkami niekde úplne inde, len nie na ľade. "Inkasovali sme po chybe Chovana," označil konkrétneho vinníka tréner Rudolf Homza. Lietajúce kone inkasovali v ďalšom priebehu druhý gól, o minútu neskôr tretí. "Druhý ide na vrub Gubíka, no myslím si, že po sérii zápasov, v ktorých nás podržal, mal právo na slabšiu chvíľku," hodnotí prešovskú jednotku medzi žrďami R. Homza. Po tom, čo sa jeho zverencom podarilo po dvoch pekných akciách vrátiť do hry, ale nasledoval štvrtý puk v ich sieti. Tentoraz niekoľko sekúnd pred koncom druhej tretiny. "Velček mal puk na hokejke a nepochopiteľne ho prihral rovno protihráčovi. Srelu potom ešte nešťastne tečoval nohou Čulik". V tretej časti Prešovčania dokázali vďaka dvom gólom opäť vyrovnať, no chyba Vepyho znamenala defintívny výsledok východniarskeho derby 4:5. "Po skončení duelu som chlapcom v kabíne povedal, že posledná tretina niesla punc očakávanej kvality a takto by mali pokačovať ďalej. Až na zbabranú skoro dvojminútovú presilovku o dvoch mužov to bolo naozaj dobré".

Lietajúce kone sa dnes, v meraní síl 14. kola predstavia v Senici. "Čaká nás dlhá cesta a ťažký zápas. V ňom sa chceme prezentovať dobrým výkonom a dosiahnuť dobrý výsledok," nechal sa počuť R. Homza. Podľa najnovších informácií zo zákulisia klubu, by už ale mal v stretnutí na Záhorí viesť mužstvo nový kormidelník. Jeho meno je Oldřich Jindra a do šarišskej metropoly prichádza spoza západných hraníc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.