Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Do Prešova prichádza ambiciózny nováčik

Sportnet|Publikované 11. nov 2005 o 23:00

Prešov Vladimír Helbich nastúpil v minulom kole v zostave 1. FC Tatran Prešov na nezvyklom poste ľavého obrancu. Tréner zeleno bielych Jaroslav

Rybár tento krok dôvodil absenciou zranených Vladimíra Staša a Petra Galíka. Nakoniec to ale, inak strednopoliarovi Helbichovi, na ľavej strane celkom dobre "kopalo". Ofenzívne chúťky nezaprel a asistenciami sa podieľal na dvoch góloch Prešovčanov.

"V obrane som hrával v minulosti aj v iných kluboch. Väčšinou síce stopéra, no ani zaradenie na ľavú stranu v stretnutí s Lipanmi ma vôbec nezaskočilo. Tréner J. Rybár sa ma spýtal, či úlohy na tomto poste zvládnem. Ja som povedal, že áno a bolo. Napokon, hrali sme na troch obrancov, úplne "vľavo" som teda nehral," vrátil sa náš spolubesedník V. Helbich (na snímke) trochu dozadu. "Predpokladali sme, že hostia sa u nás stiahnu do obrannej ulity a v takom prípade je treba obrancom podporiť ofenzívu a to mi nerobí problémy. V konečnom dôsledku to vyznelo ta, že viac som útočil po ľavej strane ihriska. Ak mám byť úprimný, nehralo sa mi zle, ale lepšie sa predsa len cítim v strede poľa." Pred mužstvom 1. FC Tatran Prešov je dnes stretnutie s ďalším druholigovým nováčikom. Po zdolávaní obrannej hradby Lipian a výhre 3:1, do Prešova prichádza FK LAFC Lučenec. Predpokladáte, že zverenci hosťujúceho trénera Vladimíra Rusnáka vyrukujú podobnou taktikou ako pred týždňom "odeváci"? "Dá sa to podľa mňa očakávať. Až na Slovan a Košice, všetci naši ostatní súperi u nás zväčša len "murovali". Verím ale, že zápas úspešne zvládneme. V posledných piatich kolách máme za úlohu získať pätnásť bodov, ako bolo už skôr deklarované. V troch sme uspeli. Som presvedčený, že získame aj zvyšné. Predtým sme dosť bodov "prešustrovali". Víťazstvami v dvoch posledných zápasoch "jesene", by sme sa ale mohli v tabuľke dostať tam, kde chceme byť." Aký podľa vás bude najúčinnejší recept v prípade, že hostia naozaj prídu iba deštruovať? "Myslím, že hrou po stranách ihriskách. Väčšina gólov padá po krídelných akciách, centroch. Ideálne by bolo, dať góly v úvode a donútiť súpera k otvorenejšej hre." V prvom kole ambiciózny Lučenec hral s Prešovom bez gólov. Vy ste však pre nevybavené prestupové formality pri tom nebol. "Mal som ale od chlapcov dosť informácií. Šlo o prvý zápas sezóny, takže nie všetko šlo hladko. Dnes sa lúčime s domácim prostredím, nuž myslím, malo by to vypáliť podstatne lepšie."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.