Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Do Prešova ide Bardejov už bez Piataka

Erik Piatak. Za Bardejov už hrať nebude, odchádza do Nitry. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 26. nov 2012 o 23:00

V 1. hokejovej lige z 44 kôl základnej časti odohrali polovicu. V kluboch dochádza k zmenám.

V 1. hokejovej lige z 44 kôl základnej časti odohrali polovicu. V kluboch dochádza k zmenám, hľadajú kvalitných jednotlivcov, ktorí by dokázali posilniť pozíciu v tabuľke do ôsmeho miesta. Tá bude znamenať účasť vo vyraďovacej nadstavbovej časti pre stretnutie dvojíc. Dres Bemaco HC 46 Bardejov už oblieka Martin Hájnik a Ladislav Ščurko. Obaja sa vo dvoch ostatných zápasoch pričinili o výrazné výhry doma nad Liptovským Mikulášom a v Považskej Bystrici, ktorým mužstvo nadelilo po šesť gólov.

BARDEJOV. Hornošarišania sa v prvej polovici základnej časti nemali príliš čím chváliť. Veľa vylúčených hráčov, nevyužité presilovky, ešte viac zranení a čo bolo najdôležitejšie, chýbala presná koncovka vo finálnych činnostiach. Tak sa stalo, že minuloročný majster 1. ligy zaostáva za prvou štvoricou v tabuľke.

V mužstve sa v poslednom týždni na ľade objavili dvaja noví hráči, Martin Hájnik a Ladislav Ščurko, ktorí vylepšili streleckú potenciu mužstva.

Kormidelník Anton Tomko si o tom myslí svoje: „Snažíme sa, aby hráči častejšie nečakane a prekvapujúco zakončovali. No v oboch posledných dueloch sme dve tretiny hrali vyrovnaný zápas. Až v záverečnej, keď sme to otočili na tri formácie, no najmä našou dobrou kondíciou sme sa presadili aj strelecky. Potrebovali sme strelca, ktorý by v rozhodujúcich chvíľach gólmi upokojil hráčov. Naši súperi zatvárajú stredné pásmo, my to potrebujeme prekonať a dať góly hneď v úvode.”

Nové tváre v mužstve, Martin Hájnik i Ladislav Ščurko, dávajú góly a podľa Tomka sú prínosom: „Hlavne Ščurka sme tu brali na to, aby v momentoch, keď sa láme výsledok, aby sme dali gól my, nie súper. Vo dvoch zápasoch to potvrdil a pomohol mužstvu. ”

Derby v Prešove

Druhú polovicu základnej časti otvorí utorňajšie šarišské derby v Prešove. Bardejovčania hneď v 1. kole prehrali v krajskom meste v predĺžení a doma zostali bez bodu. Tréner Tomko nechce tipovať výsledok, aj keď po vystužení mužstva cítiť mierny optimizmus.

„Hlavne, že sa postupne do zápasovej formy dostávajú zranení hráči, čo je dobrá predzvesť na najbližšie dva zápasy v Prešove a Spišskej Novej Vsi. Budú rozhodovať detaily na ľade a každý jeden hráč, kto urobí chybičku a kto ju využije. Zlepšila sa nám obranná činnosť.”

Do Prešova pôjde Bardejov už bez Erika Piataka, ktorý posilní Nitru.

Ondrej Gmitter sa dostal do novotvoriaceho sa útoku, čo si pochvaľuje: „Odohral som tu teraz tri zápasy. Videl som, že mužstvo sa strelecky trápilo, no už je to lepšie. So Ščurkom a Nagyom sa mi hrá dobre. Obaja sú technicky dobre vybavení, darí sa nám.”

Najbližšie dva zápasy hrá Bardejov vonku. V utorok 27. 11. v Prešove a po vzájomnej dohode v piatok 30. 11. v Spišskej Novej Vsi.

Fakty

Považská Bystrica – Bardejov 1:6 (1:1, 0:0, 0:5)

Góly: 4. Lipták – 14. Belušár, 43.,48.,54. Ščurko, 55. Hájnik, 56. Nagy. Vylúčeni: 6/4. Využitie: 0/1. Rozhodovali: Novák – Drblík, Valo pred 140 divákmi.
Bardejov: Andreanin – Valentín, krčula, Hájnik, Piatak, Valchař – Hoďa, Šimo, Halás, Sabol, Hričina – Poláček, Tkáč, Nagy, Ščurko, Gmitter – Mojdis, Bochňa, Belušár, Dancsák, Stríž.

šč

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.