Nedeľa, 18. apríla, 2021Meniny má Valér

Do Popradu sa vrátil Lotyš Juris Stals

Lotyš Juris Stals. Vrátil sa do Popradu, údajne nastúpi už dnes proti Skalici. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|1. okt 2013 o 00:00

Dva rozbehnuté tímy si dnes skrížia hokejky na zimnom štadióne v Poprade.

U kamzíkov, ktorí ťahajú sériu troch výhier v rade, sa predstaví druhý celok tabuľky zo Skalice.

POPRAD. Podtatranci zaknihovali v nedeľu prvé víťazstvo vonku v sezóne, keď uspeli v Piešťanoch 2:1. O oba presné zásahy Popradčanov sa postarala prvá formácia hostí, keď sa gólovo presadili Lapšanský s Mlynarovičom.

„Hráči splnili to, čo sme si povedali a čo sme od nich očakávali. Už v Nitre a Banskej Bystrici bolo veľa dobrých momentov, no tam sme veľa situácií nezvládli. Som rád, že sme konečne aj zvonku doniesli body a že sme nadviazali na domáce víťazstvo nad Trenčínom,“ spokojne konštatoval tréner Popradu Milan Jančuška.

Zranenia Drábeka a Mlynaroviča

Na druhej strane ho mrzia zranenia Jakuba Drábeka a Samuela Mlynaroviča.

Drábek inkasoval likvidačný úder do hlavy od protihráča Škadru, Mlynarovič po jednom zo súbojov stratil prilbu a udrel sa hlavou o ľad.

U Mlynaroviča to vyzeralo na slabší otras mozgu. Drábek má zošitý nos, prvé vyšetrenia na zimnom štadióne v Piešťanoch jeho zlomeninu nepotvrdili. Má však bolesti pod okom a musí ísť na röntgen, ktorý ukáže viac.

„Dúfam, že to nebude nič vážne a že obaja budú v poriadku,“ zaželal si popradský kouč.

Dnes už asi aj so Stalsom

Okrem týchto dvoch zranených útočníkov, ktorých štart je otázny, bude domácim v dnešnom zápase proti Skalici chýbať i obranca Daniel Brejčák, ktorý má problémy s ramenom.

Naopak, dres s kamzíkom na hrudi by si mal znovu obliecť lotyšský reprezentačný útočník Juris Stals, ktorý sa vrátil do Popradu.

„Je to tak, prišiel v sobotu a už aj absolvoval tréning. Treba dať ešte do poriadku papierové záležitosti. Budem rád, keď nastúpi čo najskôr. Rovnako tak by ma potešilo, keby prišli diváci v hojnejšom počte ako doteraz. Urobíme všetko preto, aby sme potvrdili stúpajúcu formu a aby body ostali doma. V akej zostave proti Skalici nastúpime, o tom sa rozhodne až tesne pred zápasom,“ zdôraznil na záver Milan Jančuška.

Súvisiace články