Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Do odvetnej časti idú Rožňavčania s novým vedením

Štatutár Igor Slavkay. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 21. mar 2014 o 00:00

V rožňavskom futbale sa po dlhšom čase pohli ľady. Vedenia sa ujal tím ľudí okolo I. Slavkaya.

V rožňavskom futbale sa po dlhšom čase pohli ľady. Vedenia sa ujal tím ľudí okolo I. Slavkaya, ktorý je novým štatutárnym zástupcom klubu.

ROŽŇAVA. V ostatných dňoch s blížiacim sa začiatkom odvetnej časti sa v SP MFK začali meniť pomery. Z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti sa postu štatutára vzdal P. Džačár, ktorý bol po odchode prezidenta J. Strelku najvyšším predstaviteľom klubu. Z klubu však neodchádza, zostáva trénerom mladších žiakov.

Na post štatutárneho zástupcu prišiel I. Slavkay a s ním aj nový tím ľudí.

„Je nás sedem. Rozdelili sme si povinnosti, kto bude zodpovedný za žiakov, kto za áčko a kto za dorasť, ktorý plánuje od nového ročníka znova prihlásiť do súťaže. Post prezidenta je zatiaľ voľný. Zvoliť by sme si ho chceli z radov niektorého zo sponzorov, s ktorými aktuálne rokujeme. Mala byť to byť skôr čestná funkcia,“ priblížil Igor Slavkay. Klubu prisľúbilo pomoc aj mesto Rožňava.

Tri ciele

Do najbližších mesiacov má nový výbor tri hlavné ciele.

„Pri reorganizácii súťaží udržať áčko v V. lige, resp. novej IV. lige. Druhým cieľom je zabezpečiť zavlažovanie ihrísk, aby sme to nemuseli robiť ručne. Už v niektorých dedinách to majú vyriešené lepšie. Pracujeme na tom, no nebude to plne automatické, lebo finančné prostriedky to nedovoľujú,“ priznal I. Slavkay.

Treťou oblasťou, na ktorú sa chcú zamerať, je zlepšenie podmienok pre mládež. „Z bývalej 'činkárne' chceme urobiť mládežnícke centrum, aby sa deti na tréningy nemuseli prezliekať na tribúne a mali dôstojné zázemie. Mali by tam byť šatne, sprchy, malá učebňa či pingpongový stôl,“ vymenoval I. Slavkay.

Pri vytváraní kádra by chcel vrátiť princíp, aby v Rožňave hrali najlepší hráči z okresu, odchovanci. „Aby sme nemuseli nakupovať hráčov z okolitých miest či veľkých klubov. Skôr naopak. Snažiť sa vychovávať talenty a dať im možnosť hrať vo vyšších súťažiach,“ načrtol I. Slavkay.

Prvá lastovička v tomto smere sa už objavila.

„Podarilo sa nám nadviazať kontakt s mojím priateľom Jozefom Kožlejom, ktorý k nám teraz v piatok príde. Bude mať autogramiádu, no pozrie si aj našich futbalistov. Chceli by sme s ním spolupracovať. Okrem toho chceme prehĺbiť väzby s MFK Košice, nadviazať spoluprácu s FC Nitra i Slovanom Bratislava. Hlavne pre mládež by to bola výborná motivácia,“ uzavrel I. Slavkay.

Súvisiace články