Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Do nadstavbovej fázy s plný počtom bodov iba Rusko a Slovinsko

TASR|30. jan 2006 o 13:24

Bern 30. januára (TASR) - Po pondelkovom dni voľna, počas ktorého dejiská 7. majstrovstiev Európy hádzanárov vo Švajčiarsku postupne opustili okrem Slovenska ...

Bern 30. januára (TASR) - Po pondelkovom dni voľna, počas ktorého dejiská 7. majstrovstiev Európy hádzanárov vo Švajčiarsku postupne opustili okrem Slovenska aj výpravy Portugalska a Maďarska a domáci reprezentanti sa už adaptovali na úlohy divákov, bude turnaj pokračovať v najbližších troch dňoch duelmi nadstavbovej časti.

V I. skupine v Bazileji si zmerajú sily najlepšie trojice A a B-skupiny (Slovinsko, Poľsko, Ukrajina, resp. Španielsko, Francúzsko a Nemecko) a v druhej v St. Gallene budú účinkovať postupujúci z C a D-skupiny (Rusko, Chorvátsko, Nórsko, resp. Dánsko, Island, Srbsko a Čierna Hora).

Zo základných skupín si tímy odviezli len body a skóre zo vzájomných zápasov, pričom s plným počtom štyroch bodov začnú vicemajstri Európy Slovinci a Rusi a naopak najhoršie vyhliadky na semifinále majú bezbodový trojlístok - Ukrajina, Nórsko a SČH. Len o niečo lepšie sú na tom obhajcovia titulu Nemci, ktorí si do nadstavby doviezli len bodík za remízu so Španielmi.

O medaily budú hrať len dva najúspešnejšie tímy z každej skupiny, tretích v poradí čaká duel o poslednú priamu miestenku na najbližšie MS do Nemecka i ME 2008 do Nórska.

ME hádzanárov - 2. fáza - program

I. skupina, Bazilej

utorok 31. januára:

15.15 Slovinsko - Francúzsko

17.30 Poľsko - Španielsko

20.00 Ukrajina - Nemecko

streda 1. februára:

15.15 Slovinsko - Nemecko

17.45 Ukrajina - Španielsko

20.15 Poľsko - Francúzsko

štvrtok 2. februára:

15.15 Poľsko - Nemecko

17.45 Ukrajina - Francúzsko

20.00 Slovinsko - Španielsko

Tabuľka:
1. Slovinsko 2 2 66:60 4
2. Španielsko 2 1 1 60:57 3
3. Poľsko 2 1 1 62:57 2
4. Francúzsko 2 1 1 53:54 2
5. Nemecko 2 1 1 56:58 1
6. Ukrajina 2 2 55:66

II. skupina, St. Gallen

utorok 31. januára:

15.45 Dánsko - Chorvátsko

18.00 Island - Rusko

20.15 SČH - Nórsko

streda 1. februára:

15.45 Dánsko - Nórsko

18.00 SČH - Rusko

20.15 Island - Chorvátsko

štvrtok 2. februára:

15.45 Island - Nórsko

18.00 SČH - Chorvátsko

20.15 Dánsko - Rusko

tabuľka:

1. Rusko 2 2 0 0 54:50 4

2. Island 2 1 1 0 64:59 3

3. Dánsko 2 1 1 0 61:57 3

4. Chorvátsko 2 1 0 1 61:58 2

5. Nórsko 2 0 0 2 49:56 0

6. SČH 2 0 0 2 60:69 0

Zürich

sobota 4. februára:

o 5. miesto:

11.45 3. z I. skupiny - 3. z II. skupiny

semifinále:

14.15 1. z I. skupiny - 2. z II. skupiny

17.00 1. z II. skupiny - 2. z I. skupiny

nedeľa 5. februára:

o 3. miesto:

13.30 zdolaní zo semifinále

finále:

16.00 víťazi semifinále

Súvisiace články