Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Do Michaloviec ho pritiahol brankár Okoličány

Útočník Gleb Luchnikov. Bardejovské farby vymení za michalovské. (Autor: archív G. L.)
Róbert Andrejov|Publikované 23. jún 2015 o 22:00

Gleb Luchnikov sa na pôsobenie v Dukle teší, dúfa, že do tímu pribudnú aj ďalší jeho krajania.MICHALOVCE. Po piatich rokoch bude v prvoligovom mužstve HK Dukla Michalovce opäť pôsobiť hráč s koreňmi v bývalom Sovietskom zväze.

V sezóne 2009/10 hrával za celok z metropoly Zemplína Ukrajinec s americkým pasom Igor Karlov a tentoraz to bude Gleb Luchnikov, ktorý v závere uplynulého ročníka hájil farby konkurenčného Bardejova.

V Bemacu HC 46 však už pokračovať nebude, pretože pred pár dňami podpísal ročný kontrakt s Michalovcami, kam ho pritiahol brankár Dávid Okoličány.

Mal aj iné ponuky

S Dávidom sa ruský útočník pozná s pôsobenia v poľskej Polonii Bytom, kde spolu hrávali v ročníku 2013/14.

„Pred príchodom do Michaloviec som sa s ním zhováral a povedal mi, že v Dukle je dobrá partia hráčov, tréner aj vedenie klubu, tak som sa rozhodol prísť práve tu. Okrem toho si z minulej sezóny pamätám na to, aká tu bola výborná atmosféra, keď som tu hral v drese Bardejova,“ prezradil dôvody príchodu k „vojakom“ Gleb Luchnikov, postavou nevysoký, ale o to čipernejší ofenzívny hokejista s výbornou technikou.

Neoslovili len Michalovčania, ale ponuky boli aj z iných klubov.

„Ozvali sa mi aj z Francúzska, Ruska či Kazachstanu, dokonca aj zo Slovenska, no kývol som na ponuku Dukly,“ hovoril 25-ročný Rus, ktorý minulú sezónu začal v tíme Zauralie Kurgan (VHL), pokračoval v bieloruskom Khimik-SKA Novopolotsk a ukončil v spomínanom Bardejove.

Verí, že nebude sám

Prečo nezostal v šarišskom klube, za ktorý odohral vlani štrnásť zápasov?

„Odišiel odtiaľ tréner Miroslav Ihnačák, tak som tam skončil aj ja,“ odvetil G. Luchnikov, odchovanec ruského celku Metallurg Serov, ktorý je spoločne s Matejom Hinďošom z Košíc druhou letnou posilou HK Dukla.

Rozhodne však nie poslednou, pretože Zemplínčania majú na lane aj ďalších hráčov, dokonca aj z Ruska.

„Bolo by to super, ak by prišli do tímu aj ďalší moji krajania, veľmi by som sa tomu potešil, aj pre mňa by to bolo lepšie, lebo by som tu nebol sám,“ pokračoval G. Luchnikov.

Slovensko je preňho po Poľsku a Bielorusku jeho treťou zahraničnou zastávkou.

„Ťažko mi je porovnávať tunajšiu druhú najvyššiu súťaž s ligami, v ktorých som pôsobil, lebo tu som odohral zatiaľ málo zápasov, ale môžem povedať, prvých päť mužstiev je tu veľmi kvalitných.“

Autor: Róbert Andrejov

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.