Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

Do Lyonu cestujú dvaja Slováci - Macypura a Belenyesiová

TASR|12. jan 2006 o 13:44

Bratislava 12. januára (TASR) - Slovenské krasokorčuľovanie bude mať na majstrovstvách Európy vo francúzskom Lyone (16.-22. januára) dvoch zástupcov - ...

Bratislava 12. januára (TASR) - Slovenské krasokorčuľovanie bude mať na majstrovstvách Európy vo francúzskom Lyone (16.-22. januára) dvoch zástupcov - Igora Macypuru a Jacqueline Belenyesiovú. Medzi náhradníkmi figurujú Juraj Sviatko a Silvia Končoková, ktorí do šampionátu zasiahnu iba v prípade odhlásenia niektorého z nominovaných krasokorčuliarov z podujatia.

Vlani na kontinentálnom šampionáte v Turíne reprezentovali Slovensko Juraj Sviatko, Jacqueline Belenyesiová i súrodenecký športový pár Jozef a Oľga Beständigovci. Vzhľadom na ich slabšie umiestnenia vo výsledkovej listine dostalo Slovensko právo vyslať do Lyonu iba dvoch sólistov. Reprezentantka KC Košice obsadila vlani 27. miesto v krátkom programe, ktorý sa stal korisťou Rusky Iriny Sluckej. Tentoraz má 19-ročná zverenka trénerky Hany Töczikovej smelšie ambície, v silnej konkurencii by rada postúpila do finálovej dvadsaťštvorky. V mužskej kategórii by mal byť slovenským tromfom Igor Macypura, ktorý je aj nominantom zimnej olympiády. Reprezentant oddielu MKK Nitra sa do Turína dostane šťastnou náhodou, keď Izrael nevyužil prednostné právo a pod Alpy nevyšle ani jedného sólistu. Tým sa uvoľnilo miesto pre Macypuru, pre ktorého by mal byť európsky šampionát v Lyone dobrou previerkou pred olympijským vrcholom. Veľké oči však nemá ani novopečený slovenský olympionik, každý posun smerom nahor vo finálovej výsledkovej listine by bol príjemným prekvapením.

"Do dejiska šampionátu odchádza Jacqueline v sobotu ráno, v utorok ju bude nasledovať Igor Macypura. Vzhľadom na umiestnenia našich reprezentantov na vlaňajších ME v Turíne budeme mať v Lyone iba dvojnásobné zastúpenie. Taký je reglement Medzinárodnej krasokorčuliarskej únie, no verím, že Macypura i Belenyesiová nesklamú. Osobne očakávam, že by obaja mohli vo svojich súťažiach obsadiť pozície do 24. miesta, čiže kvalifikovať sa do finále. Toto umiestnenie by som považoval za úspech," povedal predseda Slovenského krasokorčuliarskeho zväzu (SKrZ) Jaroslav Burian.

Súvisiace články