Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Do Košíc prišiel Dimič, odišiel Jacobo

Marián Špacai|Publikované 25. jan 2016 o 19:09

V tíme nováčika Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy sa udiali zmeny.

Basketbalistov KB Košice čaká v stredu mimoriadne dôležitý duel v boji o pozíciu pre play-off proti Leviciam. Zápas sa už nebude týkať Američana Luisa Jacoba, namiesto neho prišiel Srb Miloš Dimič.

Agentúrny text sme doplnili informáciami redakcie Korzára.

KOŠICE. V basketbalovom tíme KB Košice dochádza po príchode nového trénera Dražena Brajkoviča, ktorý vystriedal Štefana Sviteka, k personálnym zmenám. Po neúspešnej skúške Srba Miliča Blagojeviča prišiel jeho krajan Miloš Dimič.

„Vzhľadom na neuspokojivé výsledky a prejav mužstva, ktorý nie je na požadovanej úrovni, rozhodli sme sa po príchode nového trénera nájsť i vhodné typy na posilnenie kádra. Voľba padla na 26-ročného Dimiča, ktorý bol naposledy hráčom bosnianskej Igokey,“ uviedol na oficiálnom klubovom webe manažér KB Košice Ivan Benninghaus.

Zahral si aj v Eurocupe

Dimič má na svojom konte skúsenosti z jadranskej ligy aj Eurocupu.

„Veríme, že pôjde o správnu voľbu, ktorá tu zostane až do konca sezóny a potvrdí referencie zo strany trénera Brajkoviča. Aj preto sme ho nebrali na skúšku, ale podpísali sme s ním hneď zmluvu,“ referoval I. Benninghaus.

Býci pre pretlak cudzincov ukončili spoluprácu s americkým krídelníkom Luisom Jacobom.

„Zo začiatku sa ukazoval lepšie, ale súperi si ho asi časom prečítali a momentálne sa už nedokázal presadzovať tak, ako by sme si to želali,” dodal manažér klubu.

Nováčik Eurovia Slovenskej basketbalovej ligy je po sobotňajšej prehre 81:100 v Prievidzi na 5. priečke v nekompletnej tabuľke s bilanciou 17 víťazstiev a 10 prehier.

Stredajšie domáce stretnutie proti priamemu konkurentovi v boji o prvú štvorku preto musia Košičania bezpodmienečne vyhrať, ak si chcú udržať reálnu šancu dostať sa do nej. Súboj proti Leviciam sa v Angels aréne začne o 18. hodine.

Súvisiace články