Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Do komisie športovcov zvolili aj Björndalena

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 20. feb 2014 o 11:35

Danka Barteková má dvoch nových kolegov v komisii športovcov Medzinárodného olympijského výboru.

SOČI. Účastníci zimných olympijských hier 2014 v Soči si zvolili za svojich reprezentantov nórskeho biatlonistu Oleho Einara Björndalena a kanadskú hokejistku Hayley Wickenheiserovú. O výsledkoch hlasovania informoval MOV na svojej stránke olympic.org.

Voličská účasť v Soči bola mimoriadne vysoká, k urnám prišlo 80,87 percent športovcov. "Ako jeden zo zakladajúcich členov komisie športovcov to hodnotím veľmi vysoko. Zvyšuje sa tým hodnota účasti športovcov na rozhodnutiach o budúcnosti olympijského hnutia," komentoval výsledky prezident MOV Thomas Bach.

Björndalen a Wickenheiserová majú zabezpečené členstvo na nasledujúcich osem rokov. V komisii nahradia bývalú bežkyňu na lyžiach Rebecca Scottovú z Kanady a fínskeho hokejistu Saku Koiva, ktorých zvolili v Turíne 2006.

Účastníci ZOH 2014 mohli hlasovať 21 dní v troch olympijských dedinách. Najúspešnejší olympionik v histórii ZOH Björndalen získal 1087 hlasov, trojnásobná olympijská víťazka Wickenheiserová 758.

Na zasadnutí MOV 23. februára navrhnú Björndalena a Wickenheiserovú za členov a ak prejdú schvaľovacím procesom, predstavia ich ešte v ten istý deň na záverečnom ceremoniáli ZOH 2014.

Komisia športovcov MOV má momentálne 22 členov - bývalých či súčasných olympionikov. Počas OH 2012 v Londýne miesto medzi nimi získala aj úspešná slovenská strelkyňa Barteková.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.