Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Do kempu majstra i Vidumanský či maďarský legionár

V kempe očakávajú aj Ladislava Vidumanského zo susedného ŠKP. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 8. júl 2009 o 22:00

Vodnopólový majster Slovenska ČH Hornets Košice odštartuje prípravu na novú sezónu už v pondelok. V našich končinách netradičným spôsobom, keď si do kempu pozval až takmer tridsať adeptov, ktorí zabojujú o miestenky v kádri sršňov.

Do konca augusta by sa takto malo vyselektovať kompletné zloženie mužstva.

KOŠICE. V kempe budú všetci hráči, ktorí tvorili mužstvo v uplynulej sezóne, až na jednu výnimku. Čech Rezek už do Košíc nepríde, po uplynulom ročníku sa s ním rozlúčili. Alternatívy ešte zvažuje aj kapitán Veszelits.

Bratia z Topoľčian

Medzi 28 - 30 pólistami budú i borci, ktorých mali sršni na hosťovaní v Akademiku, ako aj ďalší hráči tohto druhého košického klubu, s ktorým ČH Hornets úzko spolupracujú. Na listine, z ktorej budú u majstra vyberať, sú napríklad aj bratia Šomšákovci z Topoľčian. "Jeden je krídelník, druhý brankár. Takisto sa príde ukázať aj náš bývalý hráč Boris Kedro, ktorý naposledy pôsobil vo Francúzsku. Taktiež Vidumanský, ktorému sa v ŠKP skončila zmluva," prezradil tréner ČH Hornets Róbert Kaid. Tí, ktorí sa neprebijú do kádra sršňov, môžu zakotviť v Akademiku, ak sa tak dohodnú. Akademik je totiž v podstate rezervný tím slovenského majstra. Eventuálne niektorí môžu hosťovať aj v Topoľčanoch.

Do konca augusta sa vykryštalizuje definitívna trinástka, ktorá si obháji pozíciu v A-tíme ČH Hornets. "Na prelome augusta a septembra plánujeme herné sústredenie doma alebo v zahraničí a tam už by mal ísť len trinásťčlenný káder. Na súpisku pre Euroligu aj novú Euro-interligu však zapíšeme podstatne viac hráčov, teda aj tých, ktorých pošleme na hosťovanie, pretože na tieto súťaže potrebujeme široký káder. Presvedčili sme sa o tom vlani, keď ťahúňom v závere už chýbali sily."

Japonci dorazia neskôr

Zaujímavé je, že do kempu sa zapojí aj jeden maďarský legionár. "Ide o 19-ročného chlapca, ktorý hrával v minulej sezóne vo Vasase, ale nebol spokojný s časom stráveným vo vode. Kontaktoval preto nás a príde sa ukázať. Doraziť by mal 20. júla." Ešte o čosi neskôr pricestujú aj exotické úlovky Košičanov, japonskí reprezentanti Hazui a Irei. "Podľa dohody im po Svetovej univerziáde dávame dva týždne voľna, v druhý augustový týždeň by mali byť tu," upresnil tréner Kaid, ktorý je sám veľmi zvedavý, čo táto netradičná forma prípravy s ohromným počtom hráčov prinesie. "Aj pre nás je to niečo nové. Musíme to vyskúšať, či to splní naše očakávania. Vytvorili sme konkurenčné prostredie, aby aj tréningový proces bol kvalitný."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.