Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Do Kazane išli zbierať skúsenosti

Najväčší favoriti. Takto sa radovali z titulu Dánky pred dvoma rokmi. (Autor: badmintoneurope.com)
Bohuslav Matia|Publikované 15. feb 2016 o 23:00

V utorok sa v ruskej Kazani začínajú úvodnými súbojmi v skupinách bedmintonové majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev.

Dnes sa v ruskej Kazani, hlavnom meste Tatarstanu, začínajú úvodnými súbojmi v skupinách bedmintonové majstrovstvá Európy mužských a ženských družstiev.

KOŠICE. V oboch kategóriách má zastúpenie aj Slovensko. Ženy (celkovo 20 tímov) sa predstavia v skupine číslo 5, kde sú ich súperkami Maďarky, Rusky a Írky, mužov (25 tímov) vyžrebovali do skupiny číslo 4, v ktorej si zmerajú sily postupne so Švédmi, Škótmi a Francúzmi. V oboch kategóriách obhajujú titul spred dvoch rokov z Bazileja Dáni.

Pozoruhodné je, že v oboch slovenských výberoch, mužskom i ženskom, tvoria polovicu tímu hráči a hráčky košickej Lokomotívy, aktuálneho majstra Slovenska v lige družstiev.

Medzi mužmi si vybojovali nomináciu Milan Dratva a Bohumil Kašela (spolu s nimi sú v mančafte Matej Hliničan z M-Šport Trenčín a Juraj Vachálek zo Spojov Bratislava), medzi ženami Katarína Vargová a Zuzana Palková (s Janou Čižnárovou z M-Šport Trenčín a Martinou Repiskou zo Slávie TU Zvolen).

Najmä v štvorhrách

Pre celé košické kvarteto je to premiéra na takomto seniorskom európskom šampionáte.

„Ide hlavne o zbieranie skúseností. Naše dievčatá sú ešte len pätnásťročné, takže sme ich do Kazane vyprevádzali s tým, aby tam neurobili hanbu. Budú mať možnosť zahrať si s dobrými súperkami, zistia, ako sa hrá vonku, aký je bedminton na takejto úrovni, čo im rozhodne ukáže, kde treba pridať v tréningu, na čom majú pracovať,“ vraví predseda košického klubu Vladimír Turlík.

„Nominácia sa robila na základe výsledkov z celej sezóny, a naši hráči si ju vybojovali najmä výbornými výsledkami v štvorhrách. Chlapci aj dievčatá sú úradujúci majstri Slovenska v štvorhrách, takže aj na európskom šampionáte budú nasadzovaní najmä do deblov.“

O šanciach, aké majú oba tímy v základných skupinách, hovorí Vladimír Turlík veľmi opatrne.

„Lebo sú veľmi malé. Chlapci aj dievčatá majú v skupine veľmi silných súperov, takže uspieť proti nim bude veľmi ťažké, ale ako vravím, v takýchto zápasoch môžu získať veľmi cenné skúsenosti.“

Bedmintonový európsky šampionát družstiev v ruskej Kazani potrvá do nedele 21. februára.

Autor: Bohuslav Matia

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.