Piatok, 6. augusta, 2021Meniny má Jozefína

Do kádra extraligového nováčika pribudli ďalšie české posily

TASR|30. aug 2001 o 16:11

Žilina 30. augusta (TASR) - Do kádra extraligového hokejového nováčika MsHK ŠKP Žilina pribudli tento týždeň po Liborovi Poláškovi z HC Vítkovice, ďalší ...

Žilina 30. augusta (TASR) - Do kádra extraligového hokejového nováčika MsHK ŠKP Žilina pribudli tento týždeň po Liborovi Poláškovi z HC Vítkovice, ďalší dvaja hráči z českej extraligy - 23-ročný obranca Robert Procházka a o tri roky mladší útočník Jiří Polanský, obaja z HC Oceláři Třinec.

"Spomínaní hráči k nám prichádzajú v rámci dobrých partnerských vzťahov medzi našimi klubmi na limitovaný jednoročný transfer," povedal riaditeľ klubu Ján Stanovský. Oboch hráčov skúšali tréneri v utorok v Liptovskom Mikuláši, kde Žilina prehrala 2:6 a ešte si ich otestujú v piatok 31. augusta na domácom ľade proti majstrovskému HKm Zvolen. "Robert Procházka by nám mal vystužiť naše obranné rady, čakáme, že okrem kvalitnej defenzívy bude prínosom aj pre útočnú činnosť kvalitnou rozohrávkou a dobrou streľbou. Polanský je konštruktívny hráč na poste centra, kde sme vinou zranení a chorôb v poslednom čase mali isté problémy," povedal na adresu prichádzajúcich hráčov jeden z trénerov Jozef Bukovinský.

Súvisiace články