Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Do Jazdeckého areálu sa čoskoro nasťahujú futbalisti

Sportnet|Publikované 26. okt 2005 o 22:00

Prešov Celkom nenápadne, zato však na vysoké obrátky sa rozbehla výstavba futbalového ihriska s najmodernejším umelým trávnikom, prvého podobného

druhu vo východoslovenskom regióne. Patriť bude 1. FC Tatran Prešov. Nenachádza sa však v areáli najstaršieho futbalového klubu na Slovensku, ako sa pôvodne uvažovalo. Našlo sa schodnejšie riešenie a výstavbu ihriska s umelou trávou s rozmermi 105x68 metrov zasadili do Jazdeckého areálu v Prešove, na ľavom brehu Torysy oproti husto obývaného Sídliska III. Presnejšie, na ploche niekdajšieho parkúru, ktorého súčasťou je hlavná i vedľajšie tribúny.

"Vstupom nového akcionára Ekofin Slovakia a.s. do 1. FC Tatran Prešov bolo avizovaná nielen záchrana v minulom ročníku druhej ligy a útok na postupové méty v nasledujúcom, ale taktiež zabezpečiť rozvoj futbalu v meste. Sľúbili sme postaviť ihrisko s umelou trávou, ktorá je vo vyspelých futbalových krajinách bežným štandardom. Na budúci týždeň by sme mali otvoriť najprv miniihrisko s umelým trávnikom (33x18 m) v areáli SPŠ strojníckej v Prešove. Do konca roka by malo byť hotové aj ihrisko s rozmermi 105x68 metrov," informuje o novotách generálny riaditeľ 1.FC Tatran Prešov Vladislav Kačmár (na snímke). "Výstavbu ktorého sme rozbehli pred niekoľkými dňami v Jazdeckom areáli. Nové ihrisko budú využívať na tréningové účely všetky naše družstvá. Treťoligové béčko a mládežníci na ploche s riadnym pasportom môžu hrať aj majstrovské zápasy, v prípade nepriazne počasia. Keďže areál sa nachádza v širšom centre mesta, mali by sme ísť futbalom zase bližšie k ľuďom. V dohľadnom čase za spolupráce s Prešovským samosprávnym krajom by mal vyrásť športový areál, v ktorom sa bude hrať futbal, bowling, tenis a samozrejme, miesto pre koníky v ňom ostáva." Zrod takéhoto areálu, nie je určite lacným špásom, ale stotisícový Prešov ho určite potrebuje. Kto ho teda financuje a koľko konkrétne stojí výstavba moderného ihriska s umelým trávnikom? "Čo sa týka futbalového ihriska, v prevažnej miere spoločnosť Ekofin Slovakia. Prispeje aj mesto Prešov, Slovenský futbalový zväz. Projekt ráta s rozpočtom okolo dvadsiatich miliónov slovenských korún."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.