Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Do Iuventy zamierila aj Ukrajinka Kompaniecová

Patrícia Wollingerová z Iuventy Michalovce počas posledného finálového zápasu. (Autor: TASR)
SITA|Publikované 3. júl 2018 o 09:05

Novinkou je aj predĺženie kontraktu s kapitánkou Patríciou Wollingerovou.

MICHALOVCE. Iuventa Michalovce ohlásila v uplynulých dňoch angažovanie srbskej hádzanárskej brankárky Mileny Petkovičovej.

Pred ňou bola na skúške aj Chorvátka Olgica Andrijaševičová z nórskeho klubu Gjerpen HK Skien, ale tá napokon nebude chytať v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (MOL liga), ale na Islande.

Ďalšou novou zahraničnou hráčkou v Iuvente bude Ukrajinka Iryna Kompaniecová.

Ide o o 24-ročnú a 180 cm vysokú ľavú spojku z ukrajinského Karpaty Užhorod, ktorá už minulý týždeň podpísala s úradujúcim slovenským šampiónom kontrakt.

V Michalovciach bude pôsobiť - zatiaľ najmä v doraste - aj mládežnícka reprezentantka Miriam Kakaščíková z ŠŠK Prešov.

Kapitánka ostáva

Novinkou z klubovej "kuchyne" Iuventy je aj predĺženie kontraktov s kapitánkou Patríciou Wollingerovou a juniorskou reprezentantkou Adriánou Holejovou.

"Sme veľmi radi, že sa nám Patríciu podarilo udržať v klube aj pre sezónu 2018/2019. Predĺženie zmluvy s ňou bola pre nás priorita. V posledných sezónach patrila k najväčším oporám. Budeme radi, keď bude naďalej platnou hráčkou tímu," poznamenal na klubovom webe športový riaditeľ Iuventy
Radoslav Kozlov.

"Adriana nás počas uplynulej sezóny výkonmi v družstve žien či doraste presvedčila, že časom môže byť platnou hráčkou. Jej veľkou výhodou je univerzálnosť."

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.