Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Do hry o Bondru vstúpilo New Jersey

Sportnet|30. jan 2004 o 00:00

DETROIT - Do hry o slovenského hokejistu Petra Bondru najnovšie vstúpil po Ottawa Senators aj ďalší klub NHL New Jersey Devils. Za 35-ročného útočníka ponúkajú diabli podľa denníka New York Post mladého obrancu - pravdepodobne Davida Hala - a právo ...

DETROIT - Do hry o slovenského hokejistu Petra Bondru najnovšie vstúpil po Ottawa Senators aj ďalší klub NHL New Jersey Devils. Za 35-ročného útočníka ponúkajú diabli podľa denníka New York Post mladého obrancu - pravdepodobne Davida Hala - a právo výberu v drafte.

Ottawa za Bondru ponúka Washingtonu, ktorý chce znížiť rozpočet na platy hráčov, právo výberu v 1. alebo 2. kole draftu a krídelníka Petra Ščastlivého. Bondra, ktorý ročne zarába 4,5 milióna dolárov, zaznamenal v tejto sezóne v 46 zápasoch 17 gólov a 29 bodov. V základnej časti NHL nastrieľal súperovým brankárom dovedna už 468 gólov.

Washington ho draftoval v roku 1990 v 8. kole a hneď v tom roku naskočil do kolotoča NHL. V súvislosti s Petrom Bondrom sa už dlhšie uvažuje o jeho výmene, ale zatiaľ k žiadnej konkrétnej transakcii nedošlo. Majiteľ Washingtonu Ted Leonsis, dlhoročný Bondrov fanúšik, chce dať podľa zámorských médií majstrovi sveta z roku 2002 šancu vyhrať Stanley Cup. Vedenie diablov plánuje aj ďalšiu zmenu. Carolina má veľký záujem o krídelníka Jeffa Friesena, za ktorého ponúka Roda Brind'Amoura. (sita)

Súvisiace články