Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Do florbalového finále postúpila Kométa po veľkej dráme s Prešovčankami

Kométa zabojuje o majstrovský titul. Po veľkom boji zdolali florbalistky Spišskej Novej Vsi dievčatá z Prešova. Na meno svojich finálových súperiek si musia počkať do utorka. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 14. mar 2016 o 23:00

Florbalistky Kométy Spišská Nová Ves sa prebojovali do finále. Prešov zdolali po obrovskej dráme 3:1 na zápasy.

Sen sa stal skutočnosťou. Florbalistky Kométy Spišská Nová Ves sa prebojovali do vytúženého finále. Prešov zdolali po obrovskej dráme 3:1 na zápasy.

SP. NOVÁ VES. V semifinále slovenskej florbalovej extraligy mali dievčatá zo Spišskej Novej Vsi za súperky Prešovčanky. Hralo sa na tri víťazné stretnutia.

Dve predĺženia

Po dvoch domácich zápasoch bol stav vyrovnaný. V prvom súboji Spišiaci zvíťazili nad FBC Mikuláš Prešov 6:4, ale po druhom nastal veľký zvrat. Prešovčanky zvíťazili vysoko 9:6 a pred domácou odvetou si veľmi verili.

V riadnom hracom čase v sobotu skončil napínavý súboj 4:4 a v predĺžení rozhodla Kristína Hudáková.

V nedeľu sa opäť predlžovalo po výsledku 6:6 a v piatej minúte predĺženia Kristína Hudáková poslala Spišskú Novú Ves do finále.

„S Prešovom to bola veľká dráma. Boli to takmer identické zápasy v metropole Šariša. Oba sme vyhrali po predĺžení a opäť zásluhou Kristíny Hudákovej,“ neskrýval obrovskú radosť vedúci tímu a sekretár klubu FbK Kométa Spišská Nová Ves Vladimír Koňak.

Čaká sa na meno súperiek Sekretár klubu má teraz milé povinnosti. Organizácia veľkého finále mu zaberie všetok čas.

„Stále nevieme meno súpera vo finále. V druhej semifinálovej dvojici Pruské – Tvrdošín je na zápasy vyrovnané 2:2. Rozhodne sa v utorok v Tvrdošíne,“ povedal sekretár klubu V. Koňak.

Ako a kedy sa bude hrať finále?

„Vzhľadom na to, že sme vyhrali základnú časť, finálovú sériu začíname v Spišskej Novej Vsi. Hrá sa na tri víťazné stretnutia. Prvý finálový zápas je na programe v sobotu, na druhý deň odveta. S vedúcim športovej haly si spoločne sadneme a dohodneme presné časové termíny a športovú verejnosť o tom bude čo najskôr informovať,“ odpovedal Vladimír Koňak.

Po roku spišskonovoveská športová hala bude dejiskom slovenského extraligového finále. Volejbalovú ženskú súťaž vystrieda florbalová.

„Už na semifinále sme mali pekne zaplnené hľadisko. Nechcem hovoriť nahlas, ale tajne dúfam v “plný dom“ na finále,“ dodal sekretár klubu.

Len na pripomenutie – v nedeľu sa hrá futbalový zápas 2. ligy Spišská Nová Ves – Rimavská Sobota, aby sme navzájom neprekrývali dva termíny.

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.