Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Do finálového kola Winter Cup-u len dievčatá do 16 rokov

SITA|13. feb 2006 o 06:43

BRATISLAVA 13. februára (SITA) - Zo štyroch slovenských mládežníckych tenisových výberov, ktoré počas uplynulého víkendu bojovali v kvalifikačných kolách najväčšej európskej halovej súťaže tímov Winter ...

BRATISLAVA 13. februára (SITA) - Zo štyroch slovenských mládežníckych tenisových výberov, ktoré počas uplynulého víkendu bojovali v kvalifikačných kolách najväčšej európskej halovej súťaže tímov Winter Cup-u, uspeli len dievčatá do 16 rokov. Talentované trio Klaudia Boczová, Kristína Kučová a Lenka Juríková pod vedením kapitána Rastislava Nakládala skončilo vo svojej kvalifikačnej skupine v Ostrave na 2. mieste a postúpilo do finálového kola, ktoré sa uskutoční v dňoch 24.-26. februára vo francúzskom Ronchine. Mladé Slovenky podľahli až vo finále rovesníčkam z Čiech 1:2, keď predtým zdolali v semifinále Srbky hladko 3:0.

Z ďalších troch juniorských výberov SR mali najbližšie k postupu chlapci do 14 rokov, ktorí obsadili v moskovskej kvalifikačnej skupine prvé nepostupové - 3. miesto. Dievčatá do 14 rokov podľahli v českom Rakovníku domácim hráčkam hneď v 1. kole 0:3 a v súboji o 5. miesto potom aj Nemkám 1:2. Šestnásťroční chlapci v talianskom Reggio Emilia prehrali v súboji o konečné 3. miesto s Portugalskom 1:2.


Kvalifikačné kolá halových európskych turnajov mládežníckych tenisových výberov - Winter Cup 2006, Slováci - súhrn:


Dievčatá do 16 rokov / Ostrava


1. kolo - voľno:


Semifinále:

Slovensko - Srbsko a Čierna Hora 3:0

dvojhry

Klaudia Boczová - Bojana Jovanovská 6:2, 6:1

Kristína Kučová - Aleksandra Djokičová 6:0, 6:3

štvorhra

Kristína Kučová, Lenka Juríková - Aleksandra Djokičová, Sladjana Saveljičová 6:0, 6:1


Finále:

Slovensko - Česko 1:2

Klaudia Boczová - Petra Kvitová 3:6, 0:6

Kristína Kučová - Zuzana Linhová 6:1, 6:1

Klaudia Boczová, Kristína Kučová - Petra Kvitová, Petra Mokrá 3:6, 5:7


Dievčatá do 14 rokov / Rakovník


1. kolo:

Slovensko - Česko 0:3

dvojhry

Jana Čepelová - Karolína Plíšková 4:6, 2:6

Petra Jůrová - Kristýna Plíšková 1:6, 2:6

Štvorhra

Michaela Hončová, Jana Čepelová - Tereza Bártová, Kristýna Plíšková 3:6, 2:6


o 5. miesto:

Slovensko - Nemecko 1:2

dvojhry

Jana Čepelová - Nadja Teufelová 0:6, 7:5, 6:4

Michaela Hončová - Sina Haasová 6:4, 5:7, 0:6

štvorhra

Michaela Hončová, Petra Jůrová - Sina Haasová, Rebecca Sarahová-Sekulicová 1:6, 3:6


Chlapci do 14 rokov / Moskva


1. kolo:

Slovensko - Írsko 2:1

Dvojhry

Filip Horanský - Ciaran Fitzgerald 6:1, 6:4

Róbert Gašparetz - Fergus O´Connel 6:1, 6:4

štvorhra

Michal Brtko, Róbert Gašparetz - Sam Barry, Fergus O´Connel 7:5, 7:5


Semifinále:

Rusko - Slovensko 2:1

dvojhry

Ašot Chačarian - Filip Horanský 6:1, 6:3

Michail Birjukov - Róbert Gašparetz 6:4, 2:6, 3:6

štvorhra

Michail Birjukov, Ašot Chačarian - Michal Brtko, Róbert Gašparetz 6:3, 6:3


o 3. miesto:

dvojhry

Slovensko - Bielorusko 2:1

Michal Brtko - Jaroslav Šila 6:0, 6:2

Filip Horanský - Pavel Filin 2:6, 4:6

štvorhra

Michal Brtko, Filip Horanský - Pavel Filin, Jahor Jaciuk 6:4, 7:6 (4)


Chlapci do 16 rokov / Reggio Emilia (Tal.)


1. kolo:

Slovensko - Lotyšsko 3:0

dvojhry

Róbert Januch - Peteris Vinogradovs 6:2, 6:3

Alexander Gašparetz - Ricards Opmanis 7:5, 7:5

štvorhra

Marek Budoš, Róbert Januch - Peteris Vinogradovs, Eduards Gusevs 6:3, 6:2


Semifinále:

Veľká Británia - Slovensko 2:1

dvojhry

Lewis Barnes - Róbert Januch 2:6, 5:7

Dan Evans - Marek Budoš 6:1, 6:4

štvorhra

Dan Evans, Marcus Willis - Róbert Januch, Alexander Gašparetz 6:3, 6:2


o 3. miesto:

Slovensko - Portugalsko 1:2

dvojhry

Alexander Gašparetz - Miguel Almeida 6:2, 6:4

Marek Budoš - Gastao Elias 0:6, 3:6

štvorhra

Alexander Gašparetz, Marek Budoš - Gastao Elias, Martim Trueva 1:6, 7:6 (6), 4:6


Súvisiace články