Do extraligy už zasiahnu aj prešovskí volejbalisti

Volejbalisti Prešova začínajú sezónu. Na snímke v červenom, proti už neexistujúcemu klubu VKP.
Volejbalisti Prešova začínajú sezónu. Na snímke v červenom, proti už neexistujúcemu klubu VKP. (Autor: Michal Frank)
Michal Frank|5. okt 2012 o 00:00

Oneskorený štart novej extraligovej sezóny zažijú v sobotu prešovskí volejbalisti.

Po pauze v prvom kole, ktorú zapríčinilo odhlásenie tímu VKP Bratislava zo súťaže, privíta Prešov v domácej premiére súpera z Trenčína.

PREŠOV. Priaznivci VK PU Mirad Prešov sa konečne dočkajú. V športovej hale Prešovskej univerzity vstúpia volejbalisti do extraligy v sobotu o 18. hodine proti Trenčínu. Cieľ je jednoznačný, víťazstvo.

Po fúzii VKP Bratislava a Myjavy sa bratislavský klub s dlhoročnou tradíciou zo súťaže odhlásil. Minulotýždňová premiéra sa teda nekonala. Napriek oddialenému štartu je Prešov na súperov v novej sezóne pripravený.

Kondične by mali volejbalisti nápor zvládnuť, vďaka náročnej príprave, súhre novej základnej zostavy by mohlo napomôcť to, že do družstva sa vrátili hráči, ktorí už za Prešov niečo odohrali.

Či už ide o univerzála Tholta alebo blokára Farona. Partiu okolo kapitána Beňu posilnil aj prešovský rodák Hudák na smečiarskom poste, libero Lampart a nový nahrávač Škliar z Bieloruska.

Absolvovali náročnú prípravu

Pred novou sezónou odohrali Prešovčania 14 zápasov. Medzi nimi boli merania síl na domácom turnaji, kde skončili druhí, so silnými mančaftmi Minska, Humenného a Kazinbarciky. Zúčastnili sa aj turnajov v Humennom a Nitre, kde dosiahli cenné víťazstvo 3:2 nad Zlínom.

„Prípravu považujem za vydarenú, mali sme optimálne podmienky. Káder sme posilnili a naším cieľom je skončiť v prvej dvojke po základnej časti a celkovo do štvrtého miesta. Pre fanúšikov máme pripravené aj prekvapenia počas zápasov, veríme, že si nájdu cestu na extraligový volejbal,“ opísal situáciu v klube pred oneskoreným ostrým štartom do novej extraligovej sezóny prešovský lodivod Ľuboslav Šalata.

Nachádzate sa tu: