Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Do Euroligy sršni s omladeným kádrom

Sportnet|Publikované 23. sep 2008 o 22:00

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.skUž na budúci týždeň bude v Košiciach vodnopólový sviatok. Bude sa tu konať kvalifikačný turnaj

MARIÁN ŠPACAI, marian.spacaikorzar.sk

Už na budúci týždeň bude v Košiciach vodnopólový sviatok. Bude sa tu konať kvalifikačný turnaj najprestížnejšej medzinárodnej klubovej súťaže Euroligy. Domáci ČH Hornets myslia jednoznačne na postup.

KOŠICE. Turnaj sa v krytej plavárni uskutoční od štvrtka 2. októbra do nedele 5. októbra. Sršni budú v konkurencii talianskeho Posillipo Neapol, ruského Volgogradu, rumunského Dinama Bukurešť, poľského Štetína a rakúskeho Innsbrucku bojovať o štyri postupové miesta do druhého kvalifikačného turnaja.

Jasné ciele

"Cieľom je postup do druhého kola a odtiaľ do Pohára LEN. Nebude ľahké to naplniť, pretože v druhom kole už do hry vstúpia silné mužstvá s oveľa vyššími rozpočtami," uviedol pred vstupom do Euroligy viceprezident ČH Hornets Miloslav Pinčák.

Do súťaže naskočia východniari už s novým mužom na lavičke Róbertom Kaidom, ešte vlani aktívnym hráčom. "Veríme, že prinesie z pozície trénera do mužstva moderné prvky. Ladislav Bottlik odviedol ako tréner v uplynulom ročníku skvelú prácu, získal tridsiaty titul pre Košice, prvý pre Hornets. Tým naplnil svoje ambície a teraz sa presunul do funkcionárskej štruktúry. Pre Kaida sme sa rozhodli preto, že počas hráčskej kariéry toho zažil na pôsobiskách v západnej Európe veľa a môže to odovzdať teraz našim mladým hráčom," vysvetlil Pinčák.

Posily s fyzickým fondom

Sršni naozaj omladili svoj káder. Z kľúčových postáv odišiel Kratochvíl do Grécka (plus Kaid prešiel na lavičku) a káder bol doplnený juniorskými reprezentantmi Orosom a Bellušom a rovnako ešte tínedžermi Čechmi Faměrom zo Strakoníc a Rezkom z Prahy. "Po vlaňajších skúsenostiach z pohárovej Európy sme pochopili, že v trende sú silovejší hráči. Iba s nimi sa možno na medzinárodnom fóre presadiť. Siahli sme preto po posilách, ktoré majú dobrý fyzický fond. Sú to však mladí chlapci a je na nich, ako sa presadia," ozrejmil viceprezident.

Trojnásobný víťaz

Jasným favoritom kvalifikačnej skupiny Euroligy, ktorá bude v Košiciach, je slávny klub z Neapola, sršni by chceli potrápiť Volgograd a skúsia preskočiť bukureštské Dinamo. Radi by totiž obsadili tretiu priečku, i keď postup zaručuje aj štvrtá. "Neapol trikrát vyhral Euroligu, naposledy v roku 2005. V talianskej lige, ktorá je najsilnejšia na svete, obsadil v uplynulom ročníku tretiu priečku. Mužstvo má okrem talianskych reprezentantov prešpikované aj špičkovými legionármi z bývalej Juhoslávie. Volgograd obsadil v silnej ruskej lige tiež tretie miesto. Vlani sme s nimi v Eurolige prehrali o štyri góly. Dinamo Bukurešť má veľkú tradíciu, ale teraz skončili v lige až tretí. Za Innsbruck budú hrať aj bývalí slovenskí reprezentanti, napríklad Košičan Bundshuch. Štetín je jedenásťnásobným majstrom Poľska," vykreslil informácie o súperoch športový riaditeľ ČH Hornets Ladislav Bottlik. Zároveň prezradil, že klub bude aj v nadchádzajúcej sezóne štartovať i v interlige, kde budú súperiť so srbskými celkami VK Belehrad, VK Novi Sad, maďarským BVSC Budapešť a poľskou Lodžou.

Káder ČH Hornets: Marek Gális, Martin Sakáč - Karol Bačo, Peter Nižný, Peter Veszelits, Martin Palaščák, Miroslav Grutka, Martin Kolárik, Andrej Zareva, Martin Faměra, Štěpán Rezek, Tomáš Oros, Boris Belluš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.