Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Do Düsseldorfu z hornej desiatky rebríčka predbežne len Blake

SITA|Publikované 4. máj 2007 o 12:28

DÜSSELDORF 4. mája (SITA) - Na jubilejnom 30. ročníku Svetového pohára tenisových reprezentačných družstiev v nemeckom Düsseldorfe (ARAG ATP World Championship, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku) ...

DÜSSELDORF 4. mája (SITA) - Na jubilejnom 30. ročníku Svetového pohára tenisových reprezentačných družstiev v nemeckom Düsseldorfe (ARAG ATP World Championship, dotácia 1,5 milióna eur, antuka vonku) by sa 20. - 26. mája mal z hráčov hornej desiatky singlového rebríčka podľa predbežných nominácií jednotlivých krajín prezentovať iba Američan James Blake. Organizátori tradičného podujatia v Rochusclube ešte nezverejnili, komu pridelia voľnú kartu na doplnenie siedmich tímov, ktoré si zabezpečili právo účasti podľa renkingového postavenia tenistov v novembri minulého roka. Ide o Česko (Tomáš Berdych, Radek Štěpánek), Španielsko (David Ferrer, Nicolas Almagro), USA (James Blake, Mardy Fish, Bob Bryan, Mike Bryan), Argentína (Jose Acasuso, Agustin Calleri), Nemecko (Tommy Haas, Nicolas Kiefer), Belgicko (Kristof Vliegen, Olivier Rochus, Xavier Malisse) a Švédsko (Robin Söderling, Jonas Björkman, Thomas Johansson).

Osem družstiev rozdelia žrebom do dvoch skupín, v ktorých sa bude hrať systémom každý s každým. Víťazi sa stretnú vo finále. Duel obsahuje dve dvojhry a štvorhru. Tím môže tvoriť tri až päť tenistov. Na všetkých doterajších edíciách sa okrem hostiteľov zúčastnili len Spojené štáty, ktoré prostredníctvom štyroch trofejí sú spolu s domácimi a Španielskom historicky najúspešnejším štátom. Účasť v metropole Severného Porýnia-Vestfálska nepotvrdilo Rusko, ale ani trofej obhajujúce Chorvátsko (Ivan Ljubičič, Ivo Karlovič), ktoré v lanskom finále vyhralo 2:1 nad Nemeckom (Nicolas Kiefer, Alexander Waske), držiteľom titulu zo sezóny 2005. V roku 2000 zvíťazilo Slovensko. Do tímu vtedy patrili Karol Kučera, Dominik Hrbatý a Ján Krošlák, kapitánom bol Miloslav Mečíř.


Súvisiace články