Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Do cieľa polmaratónu MMM dobehol aj najlepší slovenský vodný lyžiar

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 22:00

Košice - Aj keď pretekár s číslom 1 177 v polmaratóne dobehol s časom 1:38:32 na 187. mieste, zaujalo nás vôbec to, že bežal. Bol ním totiž slovenský

reprezentant vo vodnom lyžovaní, momentálne dokonca najlepší slovenský vodný lyžiar (v rokoch 2001 a 2002, nechceme zbytočne prorokovať, ale s veľkou pravdepodobnosťou aj zarok 2003), člen Klubu vodného lyžovania (KVL) Trixen Košice, Miroslav Hríbik.

Ako dlho si už tykáte aj s polmaratónom?

"Už tretí rok. Aj keď v tomto roku ma prehovorili na poslednú chvíľu, prihlásil som sa len v sobotu. Mal som odbehnutých 15 kilometrov, to som si raz zatrénoval. Šťastie, že som vôbec dobehol. Dostal som kŕč do pravej nohy. Prinútili ma však dobehnúť..."

Kto vás tak nútil?

"Šaňo (Vaško, tréner slovenskej reprezentácie, predseda KVL Trixen - pozn. red.) a jeho brat Tóno."

Je vám lepšie na vode alebo ako bežcovi na suchu?

"Jasné, že na vode."

Na druhej strane vám popršalo...

"Pomohlo mi to. Bol som dosť unavený a ten dáždik mi pomohol."

V budúcom roku sa zúčastnite tiež?

"Uvidíme. Ale asi už nie. Skôr pôjdem na minimaratóne. Záležať bude od kondície, ešte fakt neviem."

Odskočme do vášho športu. Skončila vám vodnolyžiarska sezóna. V minulom týždni ste sa stali celkovým víťazom Slovenského pohára.

"Neabsolvoval som len jedny preteky, keďže v tom čase som bol na ME vo wakeboarde, kde som skončil piaty. Na Slovensku nie je dosť pretekárov, takže celkovo som veľkú konkurenciu nemal. Ak, tak v slalome, tam sa mi však tiež podarilo urobiť dobrý výsledok, takže aj to mi pomohlo."

Zimná príprava?

"Začnem sústredením v Bielorusku, kde budem tak, ako každý rok, trénovať najmä figurálnu jazdu. Ďalšie sústredenia budú doma, možno v Poprade, potom príde na rad telocvičňa, gymnastika..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.