Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Do bundesligy mieri ďalší Slovák, Putera mení Karvinú za Wilhelmshaven

TASR|17. apr 2006 o 11:43

Wilhelmshaven 17. apríla (TASR) V jednej z najkvalitnejších hádzanárskych klubových súťaží na svete v nemeckej bundeslige bude v novom ročníku pôsobiť ...

Wilhelmshaven 17. apríla (TASR) V jednej z najkvalitnejších hádzanárskych klubových súťaží na svete v nemeckej bundeslige bude v novom ročníku pôsobiť minimálne o jedného Slováka viac. Reprezentačný brankár Miloš Putera sa dohodol s vedením WHV Wilhelmshaven na jednoročnej zmluve s opciou na ďalšiu sezónu.

Gólman českého majstra HC Baník Karviná, ktorého minulý týždeň v rámci reprezentačného zrazu v Nových Zámkoch testoval aj tréner národného výberu Peter Hatalčík, sa stane po Marošovi Kolpakovi (Kronau/Östringen) a Michalovi Shejbalovi (Göppingen) už tretím slovenským brankárom v bundeslige. Vďaka účinkovaniu v národnom družstve a v drese Karvinej v Lige majstrov prichádza do nášho klubu mladý brankár, ktorý už teraz patrí do extratriedy, predstavuje novú, 24-ročnú a 195 cm vysokú posilu oficiálna stránka nemeckého bundesligistu.

Odchovanec trnavskej hádzanej sa v národnom výbere objavil minulý týždeň v prípravných zápasoch s Považskou Bystricou a Novými Zámkami, keď po boku Richarda Štochla a Michala Meluša nahradil chýbajúceho Martina Pramuka z maďarskej Nyíregyházy.

Súvisiace články