Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Do Bratislavy príde šesť hráčov z prvej stovky. Zo Slovákov chýba Kližan

Lukáš Lacko. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 19. okt 2016 o 10:10

Zo slovenských tenistov uspel na challengerovom turnaji v Bratislave len Lukáš Lacko.

BRATISLAVA. Slovenskí daviscupoví reprezentanti Lukáš Lacko, Jozef Kovalík, Andrej Martin, Norbert Gombos, Nemec Florian Mayer a Španiel Tommy Robredo budú 7.-13. novembra ťahákmi turnaja challengerovej série ATP Peugeot Slovak Open (dotácia 100.000 dolárov+H).

Okrem 17. ročníka medzinárodného šampionátu SR v tenise mužov sa v bratislavskom NTC uskutoční aj paralelný turnaj žien ITF Slovak Indoor s dotáciou 25.000 dolárov.

V Aegon aréne sa predstaví šesť hráčov z aktuálnej svetovej stovky - okrem Mayera ešte Ukrajinec Iľja Marčenko, Česi Lukáš Rosol s Adamom Pavláskom, Chorvát Ivan Dodig a Nemec Jan-Lennard Struff.

"Veľmi ma teší, že s výnimkou Martina Kližana sa na bratislavský challenger prihlásili všetci slovenskí daviscupoví reprezentanti. Norovi Gombosovi sme udelili voľnú kartu rovnako ako talentovanému Alexovi Molčanovi a bývalej svetovej päťke Robredovi. Štvrtú kartu sme vymenili s Kazašským tenisovým zväzom. Robredo bude patriť k ozdobám, veď počas kariéry vyhral 12 turnajov ATP.

Od februára bol zranený, teraz sa vracia do súťažného kolotoča. Má chránený renking na osem turnajov," povedal na stredajšej tlačovej konferencii riaditeľ turnaja a generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu Igor Moška.

Voľné karty do kvalifikácie dostanú mladí slovenskí hráči Patrik Fabian, Martin Blaško, Lukáš Klein, Tomáš Líška a Patrik Néaa. Podľa Mošku by Bolo skvelé, keby sa niekomu z nich podarilo dostať do hlavnej súťaže.

Igor Moška. (Autor: TASR)

"Čiernym koňom turnaja by mohol byť Lukáš Lacko, ktorému sa na Slovak Open tradične darí a ako jediný vyhral tento turnaj dvakrát. Prekvapiť by mohol Gombos, ktorý sa v uplynulých týždňoch dostal do dobrej formy a po pauze zavinenej zranením stúpa v rebríčku."

Ženský turnaj ITF Slovak Indoor bude pre mladé slovenské hráčky šancou získať v domácom prostredí body do rebríčka WTA.

"Presný zoznam hráčok bude známy koncom týždňa, no na turnaji by určite mali štartovať Viktória Kužmová s Kristínou Schmiedlovou, ktoré sa pripravujú v NTC. Vika v tejto sezóne potvrdzuje, že je veľký talent slovenského tenisu, vyhrala viacero turnajov ITF vrátane 25-tisícky," dodal Moška.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.