Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Do Atén dorazila väčšia časť našej výpravy

TASR|10. aug 2004 o 19:25

Atény 10. augusta (TASR) - Do aténskej olympijskej dediny v utorok o pol šiestej miestneho času šťastne dorazila doposiaľ najväčšia časť slovenskej výpravy.

Až 25 členov výpravy pod vedením koordinátora Romana Bučeka absolvovalo bezproblémový let z viedenského letiska a po nečakane hladkej akreditácii a vybavení na letisku Elefteria Venizela nastúpilo do pripraveného autobusu. Cestu na severný okraj Atén zvládli za necelých 40 minút, mierne zdržanie spôsobilo krúženie šoféra pred dedinou, keď nevedel nájsť správny vjazd.

Hoci let trval iba niečo cez dve hodiny, viacerí športovci pôsobili unavene. "Prvá vec, čo sa chystám po vybalení urobiť, je ľahnúť si a dobre si odpočinúť," vyhlásil džudista Jozef Krnáč a pokračoval: "Trochu nerozumiem tomu, prečo sme sa museli stretávať v Bratislave už o pol siedmej, keď let sme mali až na obed. Naozaj sa cítim unavený, ale dúfam, že to v noci dospím." Chodkyni Zuzane Malíkovej cesta ubehla veľmi rýchlo, ale tiež túžila po oddychu. "Let bol celkom príjemný, pristávanie bolo trochu horšie, ale inak to bolo v poriadku. Chvíľu som spala, ale keď priniesli obed, samozrejme, že to som nechcela prespať. No a chvíľu po obede sme už pristávali. Veľmi sa teším na odpočinok, lebo tohto ruchu, balenia a cestovania v posledných dňoch bolo dosť veľa. V prvom rade sa však chcem ísť pozrieť na tréningové priestory." Energiou sršal azda iba najmladší člen celej výpravy veslár Lukáš Babač. "Je tu síce strašne horúco, ale najradšej by som už hneď išiel na vodu. Inak už atmosféra na letisku sa mi veľmi páčila a dúfam, že to tak zostane po celý čas."

Hneď po "nalodení" na palubu olympijského autobusu začalo akvabely na spoločnom dvojsedadle zamestnávať odosielanie esemesiek a balíček pukancov, s ktorým sa s každým rady chceli podeliť. "Balenie som zvládla v pohode a bez stresu, cesta bola bezproblémová," hlásila Veronika Feriancová a pokračovala: "Zo začiatku som sa rozprávala s Marekom Malikom, ktorý sedel vedľa mňa a potom som zaspala." Jej partnerka Katarína Havlíková najskôr s úsmevom prezradila: "Už sa neviem dočkať jedla," potom však pokračovala: "Ale teraz vážne, teším sa že si pozrieme olympijskú dedinu. Zaujíma nás aké tam bude ubytovanie a celková atmosféra, tešíme sa na športové zahraničné hviezdy i iných športovcov.

Súvisiace články