Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Dnes začína pre Spišiakov veľké finále!

Sportnet|Publikované 6. dec 2005 o 23:00

Spišská Nová Ves - A je to tu! V športovej hale na Pasienkoch v Bratislave dnes začína dvojzápasová bitka o prvenstvo v Slovenskom pohári. Na

prekvapenie všetkých, do finále sa prebojovali basketbalisti Spišskej Novej Vsi.

"Samozrejme, že je to úspech nášho klubu. Postupom do finále sme sa ešte viac zviditeľnili na celom Slovensku. V minulej sezóne sme hrali v extralige ako nováčik, teraz sme potešili všetkých priaznivcov spišskonovoveského basketbalu finálovou účasťou Slovenského pohára," uviedol kapitán mužstva Dávid Demečko.

Finále domáceho pohára sa hrá na dva zápasy. Menšiu výhodu majú Novovešťania. Prvý zápas sa hrá v metropole Slovenska a o majiteľovi prestížnej trofej sa rozhodne na Spiši.

"Do Bratislavy cestujeme s jediným cieľom, odohrať čo najlepší zápas a dosiahnuť čo najlepší výsledok, aby sme mali ľahšiu pozíciu pred domácou odvetou," prognózuje D. Demečko.

Menšie starostí robí basketbalovej družine zo Spiša miesto konania ich finálovej odvety, ktorá je na programe 14. decembra. V športovej hale sa v týchto dňoch mení palubovka. Telocvičňa na Markušovskej ceste, kde v momentálne basketbalisti trénujú, je možným riešením.

"Podľa našich informácii sa výmena palubovky do finále stihne urobiť. Hale je hale, na toto prostredie sme viac zvyknutí, aj divákov vojde viac do haly, ako do telocvične. Chceme hrať už na novej palubovke a pokrstiť ju tým najkrajším spôsobom víťazstvom v Slovenskom pohári," dodal kapitán Dávid Demečko.

Na Ligu majstrov nešli

Včera sa hral v Bratislave atraktívny zápas Ligy majstrov Artmedia Bratislava FC Porto a tak nás zaujímalo, či nechceli basketbalisti cestovať už o deň skôr, aby mohli zhliadnuť tento zápas.

"Pred finále nebolo nejaké špeciálne sústredenie, normálne pokračuje tréningový rytmus. Do Bratislavy cestujeme dnes a na Ligu majstrov sme ani nechceli ísť. Nemôžeme si dovoliť rozptýlenie pred dôležitým zápasom," objasnil situáciu kapitán mužstva Dávid Demečko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.