Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Dnes začína Multi Šport Cup 2012

Obhajca prvenstva. Rakúske družstvo Tigers Viedeň. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 23. aug 2012 o 22:00

Medzinárodný turnaj mladých hokejistov sa uskutoční po piatykrát. Chýbať nebude ani obhajca vlaňajšieho prvenstva Tigers Viedeň.MICHALOVCE. Zimný štadión v Michalovciach bude od dnešného dňa do nedele patriť medzinárodnému hokejovému turnaju Multi Šport Cup 2012, na ktorom budú štartovať hráči narodení v rokoch 1997 a 1998.

Turnaj žiakov, ktorý sa tohto roku uskutoční už po piatykrát, už tradične organizuje MULTI ŠPORT Michalovce v spolupráci s HK Mládež Michalovce.

„Účasť prisľúbilo šesť tímov, okrem domáceho družstva sa ho zúčastnia MŠHK Prievidza, ukrajinský Sokol Kyjev, rumunská Miercurea Ciuc, poľský KTH Krynica a rakúsky celok Tigers Viedeň, ktorý je zároveň obhajcom minuloročného prvenstva,“ informoval nás organizátor turnaja Peter Kločanka.

Finále v nedeľu

Družstvá sa najprv stretnú systémom každý s každým, dnes a zajtra sa teda odohrá spolu 15 zápasov, pričom prvý je na programe dnes ráno o 8.10 hod.

„V druhej fáze turnaja zohrajú prví štyria semifinále. Porazení budú bojovať o tretie miesto, víťazi o celkové prvenstvo. Družstvá umiestnené na 5. a 6. mieste po základnej časti odohrajú vzájomný duel o konečné umiestnenie,“ uviedol P. Kločanka.

Program zápasov o umiestnenie (v nedeľu): 10.05 hod. o 5. miesto, 11.30 hod. o 3. miesto, 12.55 hod. finále.

Aj individuálne ocenenia

Po skončení finálového súboja bude nasledovať slávnostné ukončenie turnaja, kde organizátori ocenia kolektívy aj najlepších jednotlivcov.

„Podobne ako v predchádzajúcich ročníkoch, aj teraz odmeníme najlepšieho strelca, najproduktívnejšieho hráča aj All stars team turnaja,“ poznamenal organizátor Multi Šport Cupz 2012. V minulých rokoch sa z víťazstva tešili MŠHK Prievidza (2008), UTE Budapešť (2009), ŠHK G-mont Hodonín (2010) a Tigers Viedeň (2011).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.