Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

DNES SA V STEEL ARÉNE ZAČÍNA

Sportnet|Publikované 1. mar 2009 o 23:00

ŠTVTFINÁLOVÁ SÉRIA MEDZI KOŠICAMI A BANSKOU BYSTRICOUTomko: Nováčika zlomiť výkonmi(tt)Konečne play-off. Celú sezónu sa priaznivci hokeja

ŠTVTFINÁLOVÁ SÉRIA MEDZI KOŠICAMI A BANSKOU BYSTRICOU

Tomko: Nováčika zlomiť výkonmi

(tt)

Konečne play-off. Celú sezónu sa priaznivci hokeja tešili na vyraďovacie boje, ktoré rozhodujú o bytí a nebytí, o tom, či bude sezóna úspešná. V štyroch sériách ide naozaj do tuhého. Od dneška aj v Košiciach. Najlepší tím dlhodobej časti extraligy bude mať dnes i zajtra v súbojoch s Banskou Bystricou výhodu domáceho ľadu.

KOŠICE. Doterajší líder súťaže privíta o 17. hodine v Steel Aréne nováčika z Banskej Bystrice. Podľa tabuľkového postavenia by to mala byť séria s najjednoznačnejším priebehom, no play-off má svoje špecifiká a všetko, čo bolo doposiaľ je bezpredmetné, začína sa odznova. Bystrica zo štyroch vzájomných súbojov vyhrala jeden, na domácom ľade, pravda, v októbri podľahol nováčik oceliarom v Steel Aréne až po predĺžení. Vonkoncom teda z vicemajstra prehnaný rešpekt nemal.

Hrať disciplinovane

Tréner Košičanov pred sériou premýšľal aj nad tým, čím zlomiť odpor nováčika. "Odkedy vieme, že v ceste do semifinále nám stojí Banská Bystrica, pripravujeme sa na ňu aj po taktickej stránke. Prešli sme si typológiou jej hráčov, s chlapcami sme mali sedenie o tom, čo nás v play-off čaká. Nováčika by sme chceli zlomiť našimi výkonmi. Hlavne hrať disciplinovane, bez zbytočných vylúčení," rozhovoril sa tréner HC Anton Tomko.

Účelný hokej

Bude séria z kategórie ťažkých, alebo oceliari potvrdia dominanciu z tejto sezóny? "Play-off je iná súťaž. Tabuľkové postavenie z dlhodobej časti sa ruší, hoci samozrejme, máme vyspelejšie mužstvo. Banská Bystrica už svoj cieľ dosiahla postupom do play-off. Môže hrať uvoľnene, my musíme, chceme cez nováčika postúpiť. Ťažko predpovedať aká to bude séria. Pred nami sú dve domáce stretnutia a my ich chceme zvládnuť. Radi by sme hrali pekný, ale hlavne účelný hokej, tak, aby sme vyhrávali," vraví Tomko.

Do bránky Lipovský

V posledných dvoch zápasoch stál v košickej bránke Hudáček. Pravda v play-off sa medzi žŕdky vráti Lipovský. "S Mirom Lipovským rátame ako s jednotkou. Julovi Hudáčekovi sme dali možnosť, aby mal zápasovú prax a on nesklamal naše očakávania, chytal v pohode."

Bez Grona

V ostatných kolách prvý ani druhý útok nehrali v tradičnom zložení. Chýbali v nich zranení Miklík a Gron, nehral ani obranca Chmelo. Ani do play-off nevstúpia Tomkovi zverenci v najsilnejšom zložení. "Stano Gron bol síce na tréningu ľade, ale pýtal sa dole. Mal aj chrípku, no stále cíti chrbát. Nechceme riskovať, takže v prvých dvoch zápasoch hrať nebude. Rovnako ani zranený Chmelo."

šport/Radosť ROSA

Text:

Gólová radosť

Koľko takýchto hlúčikov radosti prinesie Košičanom štvrťfinále?

Foto: ROSA

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.