Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Dnes reparát s Interom

Sportnet|Publikované 10. okt 2008 o 22:00

MICHALOVCE. Futbalisti MFK Zemplín dnes o 14.30 hod. majú na programe dohrávané stretnutie 11. kola prvej ligy proti Interu Bratislava. Pôvodne sa

mal tento zápas odohrať pred týždňom, ale keďže v michalovskom kádri v tom čase vyčíňal chrípkový vírus, stretnutie sa preložilo na dnešný deň.

Ešte nie stopercentní

Situácia so zdravotným stavom hráčov sa v MFK Zemplín počas tohto týždňa postupne lepšila, aj keď ešte ani dnes nie je úplne stopercentná. "Viacerí chlapci sa už zapojili do tréningového procesu, no fit ešte nie sme všetci. Najmä zranení nie sú stále v poriadku," povedal brankár mužstva Maroš Ferenc, ktorý sa ako jeden z minima hráčov chrípke vyhol. "Ani neviem, akým šťastím ma vírus obišiel. Vďaka tomu nemám žiadny výpadok v tréningu. Situácia bola ešte pred týždňom kritická, hráči postupne kvôli chorobe vypadávali, až sme v piatok pred zápasom ostali na tréningu sotva šiesti," opísal okolnosti, ktoré zapríčinili preloženie stretnutia na dnešný deň.

Inter je líder!

Klub z Pasienkov je aktuálnym lídrom tabuľky, ktorý navyše v tejto sezóne ešte neprehral. Vlani s ním mal MFK Zemplín vzácne vyrovnanú bilanciu, keď dokázal na pôde súpera najprv vyhrať 1:0, potom doma remizoval 0:0 a napokon v Bratislave prehral 0:1 gólom z penalty. "Inter nie je náhodou na čele tabuľky, na prvoligové pomery má veľmi dobré mužstvo a nás proti nemu určite nečaká ľahký zápas," konštatoval odchovanec prešovského futbalu, ktorý veľmi dobre vie, na koho si bude musieť dať najväčší pozor. Presne pred rokom ho totiž ešte ako gólmana Trebišova dvakrát prekonal útočník Tomáš Majtán. "Na ten zápas si veľmi dobre spomínam, remizovali sme 2:2. Na pozore sa musíme mať nielen pred Majtánom, ale aj ďalším útočníkmi Hodekom či Tomčákom, alebo stredopoliarom Sedlákom. Hlavne sa však musíme vyvarovať hlúpych chýb v defenzíve, na ktoré sme v predchádzajúcich stretnutiach kruto doplatili," doplnil Maroš Ferenc.

Prerušiť sériu prehier

Na Michalovce doľahol po výbornom štarte do súťaže mierny útlm, čo potvrdzujú aj dve domáce prehry za sebou a tri celkovo. "Verím, že aj vďaka počasiu príde vysoká návšteva a že z domáceho ihriska už nevyjdeme naprázdno. Jednoznačne chceme vyhrať a to, že Inter v tejto sezóne ešte nekapituloval, je pre nás len motivácia navyše," dodala brankárska jednotka Michalovčanov.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.