Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dnes proti Nitre

Sportnet|Publikované 12. dec 2008 o 23:00

SP. NOVÁ VES. Výborné výsledky majú za sebou spišskonovoveské volejbalistky. Po parádnom zápase doma so Žilinou (3:1) rovnaký výsledok zopakovali aj

v Podbrezovej.

Upevnili štvrtú priečku

Dve víťazstvá len posilnili pozíciu Spišiačok na veľmi dobrom štvrtom mieste. "Podbrezová sa v prvom sete iba hľadala, ale v druhom sete mala navrch. To však už naše dievčatá v treťom a štvrtom sete nenechali nič na náhodu a zlepšenou hrou a najmä podaním si zabezpečili víťazstvo. S výkonom našich volejbalistiek som spokojný a s výsledkom samozrejme tiež. Teraz sa sústredíme na OŠG Nitra, s ktorou budeme hrať v túto sobotu doma o 14. hodine," povedal tréner VK Spišská Nová Ves Stanislav Vartovník.

Juniorky prehrali

Juniorky mali na programe svoje siedme ligové kolo a oba svoje zápasy doma prehrali, keď odohrali spolu 9 setov a nestačili na TU Košice. Výsledok, juniorky - 7. kolo: VK Spišská Nová Ves - TJ Slávia TU Košice 1:3 (21, -22, -15, -26), 2:3 (-19, 23, -23, 24, -10).

Juniorky odohrali proti TU Košice dva kvalitné zápasy, ale v oboch nakoniec ťahali za kratší koniec. Hral sa dobrý juniorský ligový volejbal s pestrou hrou na sieti a aj niekoľkými dlhými výmenami. V družstve hostí dominovala 187 cm vysoká Čontofalská. Naše juniorky viedli v prvom zápase vo štvrtom sete už 23:20, ale ani po troch setbaloch nedokázali tento set vyhrať a nakoniec prehrali celý zápas 3:1 na sety. V druhom zápase sa výkon oboch družstiev prelieval a bol vyrovnaný. V závere piateho setu mali viacej šťastia hráčky Košíc, ktoré ho vyhrali 15:10 a tým celé stretnutie 3:2 na sety.

Základná zostava: Longauerová, Tomašeková, Becková, Kromková, Dzureňová, Olejníková, libero: Zajacová, striedali: Bartošová, Maťašovská.

Tréner junioriek Martin Roško po zápasoch povedal: "Košice mali veľkú túžbu po víťazstve a hrali sme s nimi vyrovnanú hru. Bohužiaľ sme nemali v závere setov viacej šťastia. Súperky nás dobrým podaním dostávali do pasívnych situácií, kde naše dievčatá iba zadarmo vracali loptu a nám sa to vracalo v podobe ich aktívneho bodu. Taktiež hrali najmenej tri dievčatá v nie celkom zdravotnej pohode, čo sa odrazilo na ich výkone. Škoda najmä druhého zápasu, spravodlivejšie by bolo body si rozdeliť."

Juniorky cestujú na 8. ligové kolo (posledné v tomto roku) 14. 12. 2008 do Banskej Bystrice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.