Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dnes posledný raz na extraligový volejbal

Poslednýkrát doma. Súbojom s COP Nitra dnes Spišiačky ukončia doma extraligovú sezónu. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 17. apr 2012 o 22:00

Novoveské volejbalistky dnes štartujú sériu o konečné piate miesto. Po hladkom vyradení Žiaru n/H dnes privítajú na svojej palubovke COP Nitra.

Volejbalistky dnes štartujú sériu o konečné piate miesto. Po hladkom vyradení Žiaru n/H dnes privítajú na svojej palubovke COP Nitra.

SP. NOVÁ VES. Kto sleduje volejbalové dianie v Spišskej Novej Vsi, už asi predpokladal, že sezóna 2011/2012 sa skončila. Po jednoznačnom víťazstve nad dievčatami so Žiarom akoby ženský volejbal skončil.

Tri týždne bez volejbalu je dosť dlho. Dnes o 18. hodine Spišská Nová Ves hostí COP Nitra. Spišiačky tak budú obhajovať piate miesto z minulej sezóny.

„Po troch týždňoch bez zápasu, dúfam, že to dopadne dobre,“ uviedol na začiatok hrajúca trénerka VK Spišská Nová Ves Mária Hnátová a pokračovala: „Zle je na tom to, že nemáme nejaké súperky, s kým by sme si zahrali aspoň priateľský zápas. Nitranky budú rozohrané, mali kvalifikáciu, z ktorej postúpili. Budú dobre rozbehnuté a my ich musíme zastaviť.“

Končiaca sa sezóna ešte bude dlho spomínaná a na zápasy o postup medzi štyroch najlepších s Paneurópou Bratislava sa len tak skoro nezabudne. Aj posledná prekážka COP Nitra nie je ľahká, zvlášť zápasy pod Zoborom v základnej časti neboli pre východniarky najlepšou spomienkou.

„Sú v kádri niektoré dievčatá, ktoré majú menšie zranenia. Ešte uvidíme, aká bude na dnes večer zostava,“ uviedla trénerka.

Pre Novovešťanky je to posledný domáci zápas. Súboj o piate miesto je na dva hrané zápasy. Odveta už doma nebude.

„Diváci nech nás prídu povzbudiť a vyburcovať k lepšiemu výkonu, ako to bolo naposledy doma s Paneurópou. Aj touto cestou im ďakujem za celú sezónu, lebo také publikum nám všetci závidia,“ dodala Mária Hnátová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.