Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Dnes od 16.30 h stretnutie Európskej stolnotenisovej ligy Slovensko - Maďarsko v prešovskej Mestskej hale

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 00:00

Prešov - Po dlhých rokoch sa v šarišskej metropole znovu uskutoční významné stolnotenisové podujatie. Naostatok sa v Prešove hral medzištátny zápas

za zelenými stolmi v roku 1986. A zhodou okolností vtedajší zmiešaný československý federálny výber na čele s najlepšími hráčmi Panským a Grófou vyhral nad Maďarskom 6:1. Odvtedy Torysou pretieklo naozaj veľa vody. Dnes je tu ale opäť stolnotenisový bonbónik. V rámci Európskej ligy v stolnom tenise sa v prešovskej Mestskej hale uskutoční stretnutie I. divízie EL v dvojhrách mužov s Maďarskom, ktorého oficiálny začiatok s nástupom a predstavením družstiev a rozhodcov je o 16,30 hodine. Organizátormi z poverenia Slovenského stolnotenisového zväzu a pod záštitou primátora mesta Prešov Juraja Kopčáka sú TJ Štart VD Prešov a Športklub MSS Prešov.

"Maďarská strana nomináciu na zápas EL v Prešove ešte neoznámila. V našej je aj odchovanec prešovského stolného tenisu Ľubomír Pištej, momentálne hrajúci profesionálne v belgickom Charlleroi. Ďalej Jaromír Truksa, Peter Šereda a Martin Palček. Trénerom je Jarolím Miko," informoval nás včera šéf prešovského organizačného štábu Miroslav Gábor.

Ako nám M. Gábor ešte prezradil, hrať sa bude na modrých stoloch značky JOLA. Vlastne, keďže ide iba o dvojhry, tak všetky súboje sa odohrajú za jedným stolom. Zápasy bude rozhodovať dvojica z Českej republiky Jiří Olbrycht a František Herot.

Organizátori dnešného stretnutia I. divízie EL Slovensko - Maďarsko podčiarkujú, že vstup do hľadiska Mestskej haly v Prešove je na tento atraktívny stolnotenisový duel zdarma.

Súvisiace články