Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dnes o 17.00 odveta: MFK Košice - Slavija Sarajevo

Tréneri oboch dnešných súperov si včera skladali komplimenty. (Autor: Róbert Sándor)
Sportnet|Publikované 5. aug 2009 o 22:00

Pred štvrtkovým odvetným stretnutím 3. predkola Európskej ligy UEFA sa zástupcovia oboch tímov zhodli na tom, že stretnutie bude o prvom góle.KOŠICE. Pred dnešným odvetným stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA MFK Košice - FK Slavija Sarajevo si obe strany uvedomujú dôležitosť prvého gólu.

Ešte sa to nikomu nepodarilo

"Je pre mňa potešením, že sa znovu vraciam do Košíc. Pred desiatimi dňami som tu sledoval zápas s Nitrou. Košičania milo prekvapili na našej pôde. Podali dobrý kolektívny i individuálne výkony. Mali sme týždeň na to, aby sme si naštudovali hru Košíc. Prišli sme sem zabojovať o postup. Ak nám Pán Boh pomôže a strelíme prvý gól, bude to zaujímavý zápas. Tipujem, že by sme ho mohli vyhrať 4:1. V žiadnom prípade nesmieme inkasovať prví. Domáci tím má veľkú silu v protiútokoch. Verím, že to bude pekný, korektný a férový duel," povedal kormidelník FK Slavija Zoran Erbis. Mimochodom, kormidelník Slavije túži po niečom, čo sa ešte nikomu nepodarilo v európskych pohároch. Žiadny súper totiž nestrelil na košickej pôde štyri góly. A to tu hrali také tímy, ako AC Miláno, Manchester United, FC Liverpool, Juventus Turín či Feyenoord Rotterdam.

Slavija má svoju silu

Výsledok 2:0 zo Sarajeva favorizuje košický tím. Tréner MFK Ján Kozák však zdvíha varovný prst. "V prvom zápase sme domácich prekvapili. Prakticky všetko nám v ňom vychádzalo. Súpera sme zaskočili rýchlym prvým gólom. Musel otvoriť hru a inkasoval druhý gól. To sa hrá potom každému mužstvu ťažko. Netreba však zabúdať, že Slavija vyradila Aalborg, ktorý hral v skupinovej fáze Ligy majstrov. To je jasný dôkaz o kvalite mužstva," upozorňuje Ján Kozák a zdupľoval: "Slavija má svoju silu. Verím, že tak, ako, bol korektný prvý zápas, bude i druhý. Obe mužstvá chcú postúpiť. Verím však, že si moji chlapci budú užívať odvetu, lebo je tu šanca, aby po dlhom čase prišlo do Košíc kvalitné mužstvo. Aj preto sa na stretnutie zodpovedne pripravujeme. Je síce pravda, že máme dobrú východiskovú pozíciu, no každý zápas je iný. Máme rešpekt pred Slavijou."

Nedostať súpera na koňa

Žlto-modrí sú opatrní aj preto, lebo stačí jedna nepozornosť, hostia strelia rýchly gól a môže sa začať trápenie až do 90. minúty. Na domáce kopačky sa vkradne stres a nervozita, naopak, hostia chytia druhý dych. Kapitán FK Slavija Bojan Regoje sa na odvetu pozerá realisticky. "Prišli sme zabojovať o postup. Nechceme zložiť zbrane. Čaká nás veľmi silný súper. Ak prehráme, ideme domov a sústredíme sa na ligu. Život ide ďalej." Domáci tím cíti veľkú šancu na postup a nerád by ju premrhal. "Veľmi si prajem, aby vyšlo počasie a prišlo čo najviac divákov, ktorí by sa bavili na futbale. Chceme postúpiť a dostať sa tak viac do povedomia v Európe. Musíme si dávať pozor, aby sme neinkasovali prvý gól, lebo súper by sa dostal na koňa a my by sme znervózneli. Dvojgólový náskok by sme mali zúročiť. Rozhodne ho nechceme prešustrovať," dodal kapitán MFK Peter Bašista.

Otázne štarty

Tréner Kozák určite nemôže rátať s Kamilom Kuzmom, ktorý si niekoľko týždňov nezahrá. Štart ďalších troch zranených hráčov MFK je otázny. Viazanko (natiahnuté väzy v členku), Kaminský (natiahnuté medzirebrové svaly), Škutka (tržná rana na nohe) však včera trénovali s mužstvom.

Fakty z prvého zápasu

FK Slavija Sarajevo - MFK Košice 0:2 (0:1)

Góly: 11. J. Novák, 60. Škutka, ŽK: Nikolič - Škutka, Dobias. Pred 1 200 divákmi rozhodovali: Mazeika - Šimkus, Jagintavičius (všetci Litva).

FK Slavija: Lučič - Arsenijevič, Regoje, Lackanovič (68. Benovič), Stankovič - Šimič, Radonja (46. I. Radovanovič), Ščepanovič, Seslija (67. Nikolič), Kutalia - Džermanovič.

MFK: Schreng - S. Kišš, Bašista, Kaminský, R. Cicman (90.+ Serečin) - K. Kuzma, Dobias, Viazanko, Škutka (61. L. Janič), Milinkovič (82. Karaš) - J. Novák.

Na odvetný zápas 3. predkola európskeho pohára č. 2 v košickom Čermeli boli delegovaní Rusi. V úlohe hlavného arbitra sa predstaví Stanislav Suchina, asistovať mu budú Oleg Celovalnikov a Viktor Kulagin. Štvrtým rozhodcom bude Viačeslav Charlamov.

Voľný vstup pre fanúšikov

Na domácu premiéru MFK Košice v pohárovej Európe zabezpečili hlavní reklamní partneri a sponzori MFK pre všetkých priaznivcov voľný vstup na stretnutie. Z tohto dôvodu pri vstupoch na štadión bude MFK Košice v spolupráci s organizáciou UNICEF vyberať dobrovoľné príspevky, ktoré budú použité na charitatívne účely. Na tento zápas platia všetky permanentné vstupy, ktoré sa používajú na Corgoň ligu. Ostatné lístky si fanúšikovia budú môcť vyzdvihnúť v šiestich pokladniciach tri hodiny pred začiatkom stretnutia. Lístok si môžu vypýtať do konkrétneho sektora.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.