Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Dnes do kvalifikácie zasiahnu Nociarová a Klec

SITA|23. aug 2006 o 07:37

NEW YORK 23. augusta (SITA) - Obaja slovenskí tenisti, ktorí z pôvodnej pätice reprezentantov ešte majú šancu postúpiť zo štvordňovej trojkolovej kvalifikácie do hlavnej súťaže dvojhry na záverečnom grandslamovom ...

NEW YORK 23. augusta (SITA) - Obaja slovenskí tenisti, ktorí z pôvodnej pätice reprezentantov ešte majú šancu postúpiť zo štvordňovej trojkolovej kvalifikácie do hlavnej súťaže dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open (dotácia 18,585 milióna USD, tvrdý povrch) v New Yorku, sa v stredu predstavia na dvorci číslo 5. V areáli Flushing Meadows si najprv Ivo Klec od 17.10 h SELČ zmeria sily s Talianom Paolom Lorenzim, a potom približne o 19.00 h SELČ bude hrať Dominika Nociarová s Chorvátkou Anou Vrljičovou.

Dvadsaťpäťročný bratislavský rodák s mníchovským domicilom Klec, aktuálne 184. na svetovom rebríčku Indesit ATP Tour Entry pre nasadzovanie, si na US Open odkrúti premiéru a proti tomuto zástupcovi Apeninského polostrova takisto. Vo Wimbledone 2006 sa dostal až do záverečného kola eliminačných súperení a podľahol Dánovi Kristianovi Plessovi 6:7 (5), 5:7, 2:6. Pred príchodom do USA sa zúčastnil na štyroch juhoamerických challengerových podujatiach, pričom v brazílskom Campos do Jordao na tvrdom povrchu prehral až vo finále s domácim Ricardom Mellom 3:6, 4:6. Lorenzi (234. v počítačovom poradí) účinkuje prevažne na antuke. Na júnovom košickom turnaji vypadol hneď v 1. kole s Čiľanom Adrianom Garciom a vlani tu v 2. kole kvalifikácie podľahol Britovi Andymu Murrayovi, medzičasom svetovej devätnástke.

Dvadsaťdvaročnej Nociarovej, aktuálne 217. tenistke sveta podľa poradia WTA Tour, prisúdil žreb papierovo mimoriadne vyrovnanú konkurentku, pretože Vrljičová je v rebríčku ibe o dve priečky pod semifinalistkou z augustového podujatia ITF v nemeckom "antukovom“ Hechingene. Vlani Slovenka v newyorskej kvalifikácii skončila v 2. kole na rakete Venezuelčanky Milagros Sequerovej (2:6, 7:5, 0:6) a predvlani sa dokonca dostala do finále "turnaja čakateľov“. S rovesníčkou Vrljičovou sa zatiaľ stretla dvakrát - zhodne na koberci v poľskom Opole. V roku 2003 vyhrala 6:3, 6:4, ale vlani na rivalku nestačila (3:6, 2:6).

V utorok v 1. kole kvalifikácie vypadli Katarína Kachlíková i Lukáš Lacko, hoci obaja vyhrali úvodný set. Henrieta Nagyová napokon na stretnutie proti Tunisanke Selime Sfarovej nenastúpila.


Stredajší program Slovákov (začiatok o 17.10 h SELČ):

Ivo Klec (SR) - Paolo Lorenzi (Tal.) - dvorec č. 5, prvý zápas, začiatok o 17.10 h

Dominika Nociarová (SR) - Ana Vrljičová (Chorv.) - dvorec č. 5, druhý zápas, začiatok cca o 19.00 h SELČ


Kvalifikácia dvojhry - 1. kolo (utorok):

MUŽI

Stephane Bohli (Švajč.) - Lukáš Lacko (SR) 3:6, 6:3, 6:4

ŽENY

Madison Brengleová (USA) - Katarína Kachlíková (SR) 2:6, 6:3, 6:3

Selima Sfarová (Tun.) - Henrieta Nagyová (SR) - Nagyová nenastúpila


Súvisiace články