Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Dlhočizný strelecký pôst G. Kövér pretrhol

Sportnet|Publikované 23. okt 2002 o 22:00

Košice - Hokejisti HC Košice si v utorok v 18. extraligovom kole poradili so Slovanom Bratislava pomerne hladko 4:0. Výsledok je zaslúžený, Košičania

totiž hostí nepúšťali do šancí, diktovali tempo a mali hru vo svojich rukách.

"Pripravovali sme sa na tento zápas. Už v Trenčíne sme podali veľmi dobrý výkon, lenže tam nám bod utiekol v poslednej tretine. Na duel so Slovanom sme sa preto nachytali tiež veľmi zodpovedne a nepripúšťali sme si, žeby sme doma so Slovanom prehrali," vravel po stretnutí útočník HC Gabriel Kövér. Košičania sa do súpera pustili s chuťou a z prvého presného zásahu sa radovali už v 4. minúte. "Aj naposledy doma proti Skalici sme mali veľmi dobrý úvod, takisto sme chceli zatlačiť do obranného pásma slovanistov. Povedali sme si, že budeme často strieľať, aby nám to tam čím skôr padlo. Vedeli sme, že Bratislavčania majú za sebou dlhú cestu cez celú republiku, takže sme to chceli využiť." Na ľade bolo znovu vidieť, že duel so Slovanom sa modro-bieli tradične vedia vyhecovať. "Určite, so Slovanom to bude vždy špecifický súboj. Súboje medzi Bratislavou a Košicami bude stále napínavé, povedal by som, že sú to naši najväčší rivali v lige."

Slovanisti sklamali najmä v útočnej fáze, čo po stretnutí priznal aj ich tréner Július Šupler. "Naši obrancovia riešili ich prípadné protiútoky už v strednom pásme a keď náhodou niečo prešlo, brankár Šimonovič to chytil."

Tretí strelecký úspech Košičanov pridal práve Gabriel Kövér. Nečudo, že sa z neho veľmi radoval, veď svoj dovtedy jediný tohtosezónny gól dal ešte v 2. kole v Spišskej Novej Vsi. "Jasné. Tešil som sa nielen ja, ale celá naša päťka, lebo sme veľmi potrebovali streliť gól. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo a najdôležitejšie je, že sme vyhrali."

Gólové trápenie sa mladíci z tretej päťky snažili odkliať možnýmn i nemožným spôsobom. Napríklad Kristián Kováč zmenil aj číslo dresu, keďže jeho sedemnástka mu akosi neprinášala šťastie. "Pýtali sme sa ho, prečo si vybral práve deviatku, odvetil nám, že sa vrátil k číslu, ktoré nosil v doraste."

Zajtra hrajú Košičania zase doma, privítajú celok Popradu. Pod Tatrami Košičania naposledy prehrali 1:3. "Popradu máme čo vracať. Dúfam, že divákom opäť ukážeme, že vieme hrať hokej a opäť zvíťazíme. Dúfam, že tentoraz sa na Popradčanoch trochu rozstrieľame, hoci dopredu nik nedokáže predvídať priebeh zápasu. Za celé mužstvo však môžem povedať, že sa pripravíme na toto stretnutie zodpovedne a urobíme všetko preto, aby sme ho vyhrali. Na Poprad by mal platiť agesívny útočný štýl s častou streľbou a premieňaním šancí, v podstate tak, ako proti Slovanu," dodal G. Kövér.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.