Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Dlhé roky reprezentuje Kanadu. Lyžiar žiada o finančnú podporu

Manuel Osborne-Paradis reprezentuje Kanadu dvanásť rokov. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 15. dec 2015 o 17:40

Žiadam vás o finančnú podporu pre mňa aj mojich reprezentačných kolegov, aby sme mohli naďalej robiť svoj šport a byť v ňom úspešní, píše lyžiar Manuel Osborne-Paradis.

OTTAWA. Nielen športovcom na Slovensku chýbajú peniaze na prípravu. Kanadský reprezentačný tím v alpskom lyžovaní sa oficiálne posťažoval, že by potreboval 400-tisíc dolárov, čiže v prepočte 265-tisíc eur na svoje fungovanie v najbližších mesiacoch.

Viacerí pretekári prostredníctvom emailu odoslali listy fanúšikom s prosbou o pomoc. Jedným z nich je aj zjazdár Manuel Osborne-Paradis.

— CBC Sports (@cbcsports) December 15, 2015

"Volám sa Osborne-Paradis a dvanásť rokov som reprezentoval Kanadu v alpskom lyžovaní. Mám za sebou niekoľko pódiových umiestnení v pretekoch Svetového pohára a teraz vás žiadam o finančnú podporu pre mňa aj mojich reprezentačných kolegov, aby sme mohli naďalej robiť svoj šport a byť v ňom úspešní," napísal.

"Chýbajú nám financie na prípravu na preteky Svetového pohára, majstrovstvá sveta aj zimné olympijské hry v roku 2018, ktoré budú v Pjongčangu. Sme závislí na štedrosti Kanaďanov," dodal.

Manuel Osborne-Paradis je dlhoročným kanadským reprezentantom.

Na internetovej stránke alpinecanada.org sa nachádza odkaz na webstránku, kde môžu darcovia poukazovať svoje príspevky. Vítané sú aj nižšie sumy. Napríklad za päťdesiat kanadských dolárov - čiže tridsaťtri eur - je k dispozícii tímový plagát, za dvestopäťdesiat dolárov mikina a za tisícku vetrovka s emblémom kanadského tímu v alpskom lyžovaní.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.