Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Dlhá Ves pohrozila až v závere

Sportnet|Publikované 6. okt 2008 o 22:00

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDIPo sobotňajšom upršanom dni sa v nedeľu hralo pod slnečnými lúčmi. V deviatom kole I. triedy sa o prekvapenie sa

PETER PODOLINSKÝ, KAROL CSOBÁDI

Po sobotňajšom upršanom dni sa v nedeľu hralo pod slnečnými lúčmi. V deviatom kole I. triedy sa o prekvapenie sa postarali hráči Krh. Dlhej Lúky, rovnako ako aj Vlachovčania, ktorí zdolali Lipovník.

ROŽŇAVA. Po domácej remíze inkasovali Dedinky znova vyšší počet gólov. Kolo výrazne premiešalo poradím. Z piateho ma druhé miesto poskočila Krh. Dlhá Lúka, tesne prenasledovaná trojicou Rudná, Betliar, Vyšná Slaná, štvoricu šestnásťbodových uzatvára Dobšiná. Vyššie sa postupne derú Gemerská Poloma a Vlachovo. Poradie uzatvárajú Dedinky s jedným bodom.

Jablonov n/T - Krh. Dlhá Lúka 0:1 (0:0)

Domáci začali aktívne, ale z množstva šancí nedokázali ani raz prekonať súperovho gólmana Mátého. Ten hlavne po strelách F. Juhásza a Milického čaroval a bol výraznou oporou. Hostia naopak nevyslali na bránu jedinú vážnejšie strelu a ďalej ako pred domácu šestnástku sa prakticky nedostali. Po prestávke sa prebudili a hneď v úvode si vypracovali tri šance, ale Anna i Korintuš mali vychýlenú mušku. Na opačnej strane Milického strelu zneškodnil gólman hostí. Z následného protiútoku dosiahli hostia vedúci gól, keď Anna vysunul Rigóa a ten ponad vybiehajúceho brankára poslal loptu do siete. Útoky sa prelínali, najprv neuspel domáci Hranyó a o chvíľu na opačnej strane Rigó. Najväčšiu šanca na strelenie vyrovnávajúceho gólu mal na kopačke Milický, ale gólman hostí Máté mužstvo opäť podržal a strelu smerujúcu do vinkla kryl. V závere ešte dvakrát unikol hosťujúci Gebe, ale z blízka mieril nepresne.

Gól: Rigó, ŽK: bez, R: Ször, DZ: Székely, D: 120, Jablonov n/T: Rochfaluši - Gábor, Páll, Gamba, Kerekeš, Vislai, F. Juhász, Bányász, Milický, Zajdó, Nagy, striedal Hranyó, Krh. Dlhá Lúka: Máté - Danko, Szabó, R. Kovács, Csobády, Parditka, Korintuš, Rigó, Anna, Mar. Péči, Dunka, striedali Gebe, Mir. Péči

Betliar - Dlhá Ves 5:2 (2:0)

Domáci mali šancu hneď v úvode, čím naznačili aký bude mať zápas priebeh. Do vedenia išli v 4. min. gólom M. Árvaya po presnom centri Vávru. Tlak domácich pokračoval. Hostia sa snažili hrať aktívne, no Betliarčania ich prevyšovali najmä v strede poľa. Po ďalšom z Vávrových centrov pridal v 20. min. Barkasz druhý gól. Na druhe strane sa dobrej príležitosti ocitol Makkay, no Skokan nebezpečenstvo včasným vybehnutím eliminoval. Po prestávke sa sa sólovým únikom prezentoval Vávra a o desať minút na to sa premenenou penaltou vytiahol Gonos. O ďalších päť minút Vávra z uhla zvolil namiesto centra strelu, čím dokonale prekvapil Pavlínyiho a domáci už viedli 5:0. Betliarčania mali ešte niekoľko šancí, no znova sa objavil starý neduh. Prestali hrať, čím ponúkli priestor súperovi. Hostia to aj v poslednej štvrťhodine hry náležité využili a dvoma gólmi Zsóriho korigovali konečný výsledok.

Góly: Vávra 2, M. Árvay, Barkasz, Gonos (z 11 m) - Zsóri 2, ŽK: L. Kováč, R. Zdechovan - Szeman, Makkay, R: Gallík, DZ: Máté, D: 80, Betliar: Skokan - R. Zdechovan, Ľ. Árvay, M. Zdechovan, Dávid, Gonos, J. Zdechovan, Barkasz, L. Kováč, Vávra, M. Árvay, striedal Ivanko, Dlhá Ves: Pavlínyi - Dusza, T. Segyo, Csotó, Orel, Szendi, Beke, V. Ferdinand, Máté, Makkay, Zsóri, striedal J. Pomaj

Vyšná Slaná - Plešivec 3:1 (1:1)

Úvod zápasu vyšiel lepšie hosťom, ktorý mali viac z hry. Gól však zo šancí vyťažiť nedokázali. Naopak vedenia sa gólom Zábrela ujali domáci. V 20. min. musel pre obnovené zranenie striedať kapitán Plešivca Szaniszló. Napriek tomu sa hosťom do polčasu podarilo vyrovnať. Dlhá Konczov výkop Fifik podbehol a Z. Laven zoči voči Lindákovi nezaváhal. V závere polčasu ešte zahodil šancu Viola. M. Vido, ktorý striedal desať minút pred polčasom, sa rozohral až po prestávke. Po kombinácii s Valkom Krišťákom prihral Liptaiovi a bolo 2:1. Nasledovala ďalšia šanca, keď po priťuknutí Vida pálil Gallo. Koncz však loptu vytlačil na roh. Nasledovala séria rohov. V 57. min. vystrelil Zábrel, Koncz loptu neudržal a Liptai ju dorazil do siete. Potom až do konca zápasu domáci s prehľadom kontrolovali výsledok. Vytvorili si aj šance, no skóre sa už nemenilo.

Góly: Liptai 2, Zábrel - Z. Laven, ŽK: bez, R: K. Chomjak, DZ: Nagy, D: 100, Vyšná Slaná: Lindák - Fifik, Hadar, Bendík, Revaj, Zábrel, Liptai, M. Gallo, Hric, Valko Krišťák, Gvizd, striedali M. Vido, Krištof, Lukáč, Plešivec: Koncz - Drenko, Demeter, Liptai, Mezei, Viola, Kubík, Horváth, Bodnár, Szaniszló, Z. Laven, striedali Volčko, J. Tomi

Brzotín - Dobšiná 2:1 (1:0)

Diváci v Brzotíne videli priemerný zápas. Hostia pricestovali v značne obmenenej zostave, keď sa do brány postavil Strelka. Domáci začali aktívnejšie, hneď v úvode sa do šance dostal Ováry. Potom Gášpár mieril do brankára a priamy kop Kočiša tesne minul spojnicu. Na druhej strane hostia hrozili brejkami, po jednom z nich mal príležitosť skórovať Horváth. Desať minút pred polčasom zastavil R. Dókusa Klausman len za cenu faulu. Okrem penalty potrestal rozhodca hostí aj dosť prísnou červenou kartou. Ro. Znak jedenástku premenil a do kabín odchádzali domáci s tesným náskokom. Po zmene strán sa hra vyrovnala. Dobrú šancu v úvode nevyužil A. Polyák. Na druhej strane mal šancu R. Lipták. Domácim postupne odchádzali sily, v 75. min. sa však R. Dókusovi podarilo natiahnuť náskok. Bol to dôležitý moment, pretože zvyšok zápasu boli hostia čoraz nebezpečnejší. Osem minút pred koncom vystrelil Barnák, inak dobre chytajúci Lenkei odvrátil na roh. Po ňom nasledovali gólová hlavička Horvátha. Kontaktný gól donútil domácich obávať sa o výsledok, nakoniec však tri body zostali doma.

Góly: Ro. Znak (z 11 m), R. Dókus - Horváth, ŽK: bez, ČK: Klausman (Dobšiná), R: Petro, DZ: Krzák, D: 80, Brzotín: Lenkei - A. Kovács, Kočiš, Ro. Znak, L. Polyák, Bacso, A. Polyák, Gášpár, Ováry, R. Dókus, Mezei, Dobšiná: Strelka - Hudák, Brnčík, Lukáč, D. Ondrejčík, T. Jakubčo, Barnák, Balogh, Klausman, R. Lipták, Horváth

Rudná - Dedinky 8:1 (5:0)

Stretnutie sa hralo v réžii domácich a bolo iba otázkou času koľko gólov si posledné mužstvo tabuľky spod Geráv pribalí do batohu. Domáci otvorili skóre po opakovanej penalte Greškom a neskôr Kovács poistil vedenie strelou pod brvno. Tretí gól padol opäť z kopačky Greška. Po samostatnej akcii zvyšoval Domik a polčasové skóre zavŕšil piatym gólom Kovács, ktorý ťažil z chyby v obrane hostí. Jedinou strelou sa prezentoval hosťujúci Kollárik, ale loptu smerujúcu pod brvno gólman Dorkin zneškodnil. Po prestávke dosiahol Greško po ďalekonosnej strele hetrik a druhú nariadenú penaltu premenil Dorkin. Na opačnej strane mali výhodu pokutového kopu aj hostia. Penaltu úspešne realizoval S. Ogurčák, ktorý dosiahol zároveň čestný gól. Bodku za vysokým víťazstvom dal v záverečnej minúte striedajúci R. Szöllös, ktorý mieril do vinkla hosťujúcej brány.

Góly: Z. Greško 3 (1 z 11 m), Kovács 2, Dorkin (z 11 m), Domik, R. Szöllös, ŽK: 0 - M. Ogurčák, J. Ogurčák, Murgáč, Franko, R: S. Gallo, DZ: Gášpár, D: 120, Rudná: Dorkin - Šimon, S. Ďuriček, Gonos, Lukáč, O. Sanisló, P. Sanisló, Greško, Domik, Kurian, R. Kovács, striedali P. Szöllös, R. Szöllös, Dedinky: M. Ogurčák - Kuchár, Ambróz, Černický, Chochol, J. Ogurčák, Grígeľ, S. Ogurčák, Murgáč, Kollárik, Litecký, striedal Franko

Pača - Gemerská Poloma 2:3 (1:1)

Vo vyrovnanom prvom polčase sa domáci ujali vedenia gólom Slávika po dvadsiatich minútach hry. Polomčanom sa onedlho podarilo vyrovnať, keď potiahli útok po krídle a presnou strelou ho zakončil Ferenčák. Potom museli hostia striedať zraneného Gunára a päť minút pred koncom polčasu vylúčil rozhodca za vzájomnú potýčku domáceho Lišku a hosťujúceho P. Liptáka. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď najprv Mihálik zvýšil na 1:2 a v 60. min. pridal Očkaik tretí gól. Domáci potom znížili dvadsať minút pred koncom strelou Imreho. Hoci vo zvyšnom čase zatlačili súpera do defenzívy, na zvrat v stretnutí bolo už neskoro.

Góly: Slávik, Imre - Ferenčák, Mihálik, Očkaik, ŽK: bez, ČK: Liška - P. Lipták, R: Molnár, DZ: Hadar, D: 160, Pača: Manko - Sústrik, Liška, Šimon, Demjan, Bocko, Gajdoš, R. Zagiba, Ma. Zagiba, Imre, Slávik, striedal Fabian, Gemerská Poloma: Mišina - Kollár, Hatvaník, Kalina, Gunár, Mar. Ďuriček, Rogos, P. Lipták, Ferenčák, Mihálik, Očkaik, striedal Breznen

Vlachovo - Lipovník 2:1 (1:1)

Domáci museli pri zostavovaní mužstva improvizovať. Do brány sa tak po dvoch rokoch vrátil V. Hajdúk. Zahrala si aj trojica trénerov, dvaja súčasní M. Hajdúk a R. Sklenár, ako aj bývalý Ľ. Hajdúk. Hru mali od začiatku v moci hostia, ale do vedenia išli paradoxne domáci. V 12.min. dostal Hronec kolmu prihrávku do behu a krížnou strelou otvoril skóre. Lipovníčania mali aj naďalej územnú prevahu, domácu bránu ohrozovali skôr strelami z diaľky. Po polhodine hry mali výhodu priameho kopu a Barczi zastihol V. Hajdúka nepripraveného. V závere polčasu sa strelou k tyči uviedol striedajúci R. Sklenár. Po prestávke mieril Hronec len do bočnej siete. V 62. min. však musel kanonier domácich kvôli zraneniu striedať a nahradil ho Ľ. Hajdúk. Práve po faule na neho pri postrannej čiare sa zrodil aj víťazný gól. Rozohral ju, Hricko ju vrátil na M. Mlynára a ten ju poslal do siete. Zvyšnú štvrťhodinu zápasu domáci na čele s M. Hajdúkom kontrolovali hru.

Góly: Hronec, M. Mlynár - Barczi, ŽK: Šimon - Szabó, Bollo, R: Farkaš, DZ: Šimšík, D: 100, Vlachovo: V. Hajdúk - Šimon, Hricko, Fecko, Lipták ml., T. Mlynár, Z. Gecelovský, Molda, M. Mlynár, Hronec, striedal R. Sklenár, Ľ. Hajdúk, Lipovník: Dányi - Dubovan, Barczi, Szabó, Ičo, Szendi, Podracký, Szűcs, Bollo, Kerekeš, Š. Farkaš