Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Dlhá Lúka využila presilovku s Malcovom

Sportnet|Publikované 17. jún 2013 o 22:00

V záverečnom 26. kole regionálnej 6. ligy v skupine Sever sa stretli susedia v tabuľke, kde sa rozhodovalo o konečnom piatom mieste.

BARDEJOV.

Nováčik súťaže TJ Slovan Dlhá Lúka z prímestskej časti Bardejova to na domácom trávniku nemal jednoduché s TJ Javorina Malcov, no dokázal využiť hodinovú presilovku na zisk troch bodov.

Aj keď Malcov nastúpil len s jediným náhradníkom a prišiel na zápas s oneskorením o 20 minút, bol v prvom polčase aktívnejší i presnejší a ich vedúci gól dal v 8. min. Bíly.

Úspešný strelec však nezvládol emócie a v 29. min. za nešportové správanie uvidel červenú kartu, čím výrazne poškodil svoj tím. Po prestávke dali domáci tri góly a svojho súpera predbehli v konečnej tabuľke.

Dlhú Lúku už niekoľko rokov má pod palcom neúnavný Anton Chovanec, ktorý prežíva lepšie časy aj zásluhou dobrej práce s mládežou.

„V súťaži máme aj dorastencov a žiakov, vidieť to aj na zložení mužstva šiestej ligy. Hrajú tu naši mladí odchovanci od 17 do 20 rokov, Jakubašek, R. Jurčišin, D. Kožarik, Mizerák. No nebyť podpory mesta, tak by sme nemali kvalitné ihrisko. O sponzoroch je diskutabilné hovoriť, niektorí odišli, a tak sa musíme pretĺkať ako sa len dá. Sme vďační za každé euro. Ako nováčik sme začali v jesennej časti veľmi dobre, len my sme dokázali poraziť mužstvá, ktoré teraz hrajú o postup. Šarišské Michaľany a Pušovce prehrali len u nás.”

Predseda TJ Slovan Chovanec zvýrazňuje, že v jarnej časti sa spoliehajú len na seba.

„ Pomoc z Partizána Bardejov sa nám viac menej rozpadla, Adamišin už nehrá, no dobrá partia, ktorá to v jeseni rozohrala je tu, a postavenie v prvej šestke si držíme.”

Dlhá Lúka – Malcov 3:2 (0:1). Góly: R. Jurčišin 2, Svocák 1 – Bíly, Kaščák.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.