Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Djokovičovi pomáhal aj Woodforde

Sportnet|Publikované 25. jún 2007 o 00:00

Slovenský tréner Marián Vajda (42) začal vlani na Roland Garros spoluprácu s Novakom Djokovičom, keď bol srbský tenista na 40. mieste. Po roku je jeho zverenec na 4. mieste svetového rebríčka, na parížskej antuke dosiahol postupom do semifinále svoj ...

Slovenský tréner Marián Vajda (42) začal vlani na Roland Garros spoluprácu s Novakom Djokovičom, keď bol srbský tenista na 40. mieste. Po roku je jeho zverenec na 4. mieste svetového rebríčka, na parížskej antuke dosiahol postupom do semifinále svoj najlepší výsledok na grandslamovom turnaji. Srbsko-slovenská dvojica je od minulého týždňa v Londýne, ale pre dážď netrénovala.

Tenisti majú po antukovom vrchole v Paríži na prípravu na tráve dva týždne a je tu Wimbledon. Postačí vám tento čas?

"Pravdupovediac, dva týždne sú málo. Tenis na tráve je výrazne iný ako na antuke, hráč si musí zvykať na iný pohyb po dvorci, iný odskok loptičky a neraz aj iný štýl hry. Prospel by ďalší týždeň navyše. Avšak kalendár turnajov je neúprosný, musíme sa prispôsobiť."

Ako si Djokovič zvykol na trávu?

"Hneď prvý týždeň po Roland Garros hral v Queense, necítil sa najlepšie. Ale s každým ďalším dňom sa jeho forma zlepšovala. Pomáha nám spolupráca s bývalým austrálskym hráčom Markom Woodfordom a Novak pokročil najmä v hre servis - volej. Dnes sa už dá povedať, že tenis na tráve mu vyhovuje. Obľúbil si ho."

Vy ste sa vo svojej kariére dostali na 34. miesto svetového rebríčka, ale vo Wimbledone ste sa dostali najďalej do 2. kola. V čom bol problém?

"V psychike. Neveril som si. Myslel som si, že na tráve nemôžem urobiť dobrý výsledok. A nikto ma nevedel presvedčiť o opaku. Dnes viem, že to bola chyba. Trénujem na tráve a cítim sa na nej čoraz lepšie. Je mi ľúto, že som sa v mojich najlepších rokoch vo Wimbledone viac nepresadil."

Ako ďaleko sa tohto roku môže na londýnskej tráve dostať Djokovič?

"Z vlaňajška obhajuje 4. kolo, má ťažký žreb. Ale verí si. Ideme krok po kroku, najprv si musí poradiť s Talianom Staracem. Potom možno prídu na rad Karlovič či Hewitt."

Aj pre vás je najväčším favoritom na titul svetová jednotka Federer?

"Jednoznačne. Keď ho sledujem na kurte, mám dojem, akoby sa na tráve narodil. Má pre hru na tomto povrchu dokonalú hru, založenú na výbornom servise i returnoch. Rogera si vážim aj pre jeho priateľskú povahu, netvári sa ako veľký rival."

Súvisiace články